7/2017

Z dôvodu technickej rekonštrukcie e-novín Vedecký kaleidoskop, nájdete všetky články z oblasti vednej politiky na vedecko-popularizačnom portáli VEDA na DOSAH.

Z dôvodu technickej rekonštrukcie e-novín Vedecký kaleidoskop, nájdete všetky články z oblasti vednej politiky na vedecko-popularizačnom portáli VEDA na DOSAH. Na pôvodnom portáli  e-novín Vedecký kaleidoskop zostáva iba rubrika Z médií a Aktuality.

Akcie CVTI SR

Ako recyklujem (výtvarná súťaž)

Voda a veda (fotografická súťaž)

Veda v CENTRE – Letný špeciál: Roboty v službách prieskumu slnečnej sústavy

 

Dianie v EÚ

Rozpočet EÚ po Brexite

Google dostal pokutu za  zneužívanie dominantného postavenia svojho vyhľadávača

Medzinárodná vedecká konferencia o probiotikách a prebiotikách

Podpora vzdelávania mládeže v oblasti podnikania v Európe

všetky články v rubrike Dianie v EÚ >>
 

Dianie na Slovensku

Športové právo o férovosti v športe

Aký súvis má veda a tanec?

Ďalší IT špecialisti vzdelávacieho projektu SAP akadémie

Hlava štátu na návšteve SAV

všetky články v rubrike Dianie na Slovensku >>
 

Informačné zdroje

Zamestnanosť v sektore IKT v rámci Európy

Plagiátorstvo v dizertáciách a vedeckých publikáciách

Monografia z edície Flóra Slovenska získala ocenenie SAV

všetky články v rubrike Informačné zdroje >>
 

Aktuality

Minister školstva rokoval s rektormi univerzít o podpore vedy a výskumu 13.Jul 2017

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan sa stretol na neformálnom rokovaní s niektorými rektormi slovenských výskumných univerzít. Na stretnutí hovorili o dvoch témach – výzve na podporu Dlhodobého strategického výskumu a vývoja (DSV) v oblastiach špecializácie RIS3 SK a ďalšej podpore výskumu a vývoja v Slovenskej republike.

Správa o investovaní do Európskej budúcnosti 12.Jul 2017

V júli 2017 zverejnila Európska komisia záverečnú správu poradnej skupiny na vysokej úrovni o maximalizácii dopadu európskych R&I programov. Záverečná správa nesie názov LAB – FAB – APP — Investing in the European future we want. 

Stretnutie ministrov školstva štátov EÚ a štátov strednej Ázie v Kazachstane 03.Jul 2017

V dňoch 22. – 23. júna 2017 sa v  Astane (Kazachstan)  stretli ministri školstva štátov Európskej únie a štátov strednej Ázie (Kazachstan, Kirgizsko, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadžikistan).

IT Fitness test 2017 – ostáva už len 5 dní 27.Jun 2017

Do konca ostrého testovania vo veľkom teste IT zručností Slovákov – IT Fitness test 2017 – ostáva už len 5 dní. Šancu zapojiť sa má každý bez ohľadu na vek či profesiu. Po absolvovaní získa každý účastník certifikát, ktorý dokazuje úroveň jeho IT zručnosti a môže ho priložiť k svojmu CV pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Výstava fotografií ANTARKTÍDA 2017 15.Jun 2017

Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach a Kaštieľ v Krásnej nad Hornádom Vás pozývajú na výstavu fotografií prof. RNDr. Martina Bačkora, DrSc.: ANTARKTÍDA 2017. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční v pondelok 19. 6. 2017 o 12.00 hod. v priestoroch kaštieľa za účasti autora fotografií a dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabriela Semanišina, PhD.

 

Seminár o vyučovaní duševného vlastníctva na univerzitách 09.Jun 2017

Svetová organizácia duševného vlastníctva (WIPO) v spolupráci s Úradom priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) a Centrom vedecko‐technických informácií SR (CVTI SR) pozývajú zástupcov akademickej obce, doktorandov, študentov a všetkých, ktorí majú záujem o problematiku duševného vlastníctva na seminár s témou Vyučovanie duševného vlastníctva na univerzitách.

Slovenská veda v Bruseli 06.Jun 2017

Dňa 31. 5. 2017 sa v Bruseli konal Science evening, ktorý organizoval SLORD na pôde Stáleho zastúpenia SR  pri EÚ. Cieľom podujatia je predstaviť zahraničnému publiku špičkových slovenských vedcov a ich výskum.

Obehové hospodárstvo v krajinách V4 – konferencia 31.May 2017

V Bruseli sa 1. júna 2017 uskutoční  konferencia o obehovom hospodárstve v krajinách V4. Akcia s názvom Circular Economy in V4 Countries – Current State and Challenges má predstaviť iniciatívy a aktivity týkajúce sa obehového hospodárstva  v krajinách  V4.

Ôsme vedecké svetové fórum – World Science Forum 22.May 2017

V poradí už ôsme svetové fórum World Science Forum o spoločenskej zodpovednosti výskumu a vedy, o hľadaní odpovedí na globálne výzvy z hľadiska zodpovednosti, dôležitosti a vplyvu vedy a politík týkajúcich sa vedy a výskumu sa  bude konať v dňoch 7. – 11. 11. 2017 v Jordánsku.

Jarná ITAPA 2017 19.May 2017

Jarné podujatie  ITAPA otvoria v utorok 23. mája v hoteli Bôrik v Bratislave podpredseda vlády SR a digitálny líder Slovenska Peter Pellegrini a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 

Všetky aktuality

Tlač