3D tlačiareň a deti

28. 01. 2016

Trojrozmerná tlač sa pomaly stáva finančne dostupnou prakticky bežnou záležitosťou. Keďže deti majú akúsi prirodzenú schopnosť prijímať najmodernejšie technológie, ukážeme vám, ako vyzerá stretnutie detí so svetom 3D tlačiarní.

logo Televíznej stanice JOJ(25.  1. 2016; Televízna stanica JOJ; Noviny o 17:00; 17:00; por. 16/23; Daniel Levický Arch, Ján Mečiar)

Ján Mečiar, moderátor: „Trojrozmerná tlač sa pomaly stáva finančne dostupnou prakticky bežnou záležitosťou a keďže deti majú akúsi prirodzenú schopnosť prijímať najmodernejšie technológie, ukážeme vám, ako vyzerá stretnutie detí so svetom 3D tlačiarní."

Daniel Levický Archleb, redaktor: „Čo budeme dnes robiť? Čo tak vytlačiť si hračku na 3D tlačiarni? Aj takto sa môžu zhovárať dnešné deti. V jednom z moskovských parkov nedávno otvorili kaviareň, ktorá ponúka pre všetky vekové kategórie možnosť vyskúšať si 3D tlač. Najviac si však 3D tlač obľúbili deti."

Dáša, vedúca kurzu 3D tlačenia: „Chceme ukázať ľuďom, že 3D tlač a technológie nie sú záležitosťou budúcnosti, ale súčasnosti. Už dnes ich môžeme používať v bežnom živote. Tie najjednoduchšie 3D tlačiarne si môžete kúpiť aj domov, alebo prísť sem a vytlačiť si niečo priamo na mieste."

Daniel Levický Archleb: „Deti sa dozvedia základné informácie o skenovaní a o tom, ako počítač dokáže vytvoriť predmety z rôznych materiálov."

Eduard, malý účastník kurzu 3D tlačenia: „Môžem si niečo vymyslieť, môžem niečo vytvoriť. Môže to byť niečo, čo vymysleli iní a ja si to stiahnem z internetu. Je to množstvo zaujímavých vecí a nie sú mimo dosahu. Tu ich máme priamo v rukách."

Daniel Levický Archleb: „V kaviarni sú štyri 3D tlačiarne pripravené na použitie nadšencami moderných technológií."

Dáša: „Je len na vás čo si vytlačíte. Ak máte nejaké hobby, môžete si vytlačiť potreby pre svoj koníček."

Daniel Levický Archleb: „Deti sa učia pracovať s prístrojmi, ktoré dokážu naskenovať prakticky čokoľvek, a následne to aj vytlačiť v trojdimenzionálnej podobe. Malí nadšenci si takto môžu vytlačiť napríklad aj svoju vlastnú hračku snov."

 Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis vysielania)

(MI)

Kľúčové slová:
technológie

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač