Týždeň vedy a techniky (Rozhlasová stanica Košice)

09. 11. 2016

logo Rádio Košice(08. 11. 2016; Rozhlasová stanica Košice; Metropolitné správy; 13:00; por. 3/4; Silvia Karasová)

Silvia Karasová, moderátorka: „Na Slovensku včera odštartovalo podujatie s názvom Týždeň vedy a techniky. Každoročne ho organizuje ministerstvo školstva, vedy a výskumu v spolupráci s dvoma vedeckými centrami. Z Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pokračuje jeho riaditeľka Andrea Putalová."

Andrea Putalová, riaditeľka Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti (telefonát): „Je to aktivita, ktorá je zameraná na prezentáciu vedy a techniky širokej verejnosti. Tento rok už máme trinásty ročník. Nesie sa heslom zaži vedu naživo, čím chceme trošku priblížiť vedu a techniku viac medzi ľudí, pretože nech nezostane zavretá len v laboratóriách a výskumných pracoviskách."

Silvia Karasová: „Zameraná je na širokú verejnosť, keďže ponúka podujatia určené pre rôzne vekové kategórie. Tie budú aj v Košiciach."

Andrea Putalová: „Deň otvorených dverí na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika alebo je zaujímavá prednáška, organizuje ju centrum voľného času a hvezdáreň a planetárium a je to popularizačná prednáška doplnená programom v planetáriu obloha nad Košicami. Môžem spomenúť ešte Ďalšie podujatie, ktoré je venované napríklad deťom a je to Vedecký brloh: Hokusy pokusy s elektrinou."

Silvia Karasová: „Na celom Slovensku sa v rámci tohtoročného Týždňa vedy a techniky koná spolu približne štyristo podujatí."

 Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

 (MI)

 

Kľúčové slová:
popularizácia vedy a techniky

Odbory vedy a techniky:
Iné

Trinásty ročník TVT bol slávnostné otvorený

Tlač