Wistiki pomôže nájsť stratené veci či zatúlané zvieratá

22. 02. 2016

Určite sa mnohým z vás neraz stalo, že ste zabudli, kde ste položili svoje kľúče či peňaženku, alebo ste stratili prehľad o tom, kde sa nachádza váš domáci miláčik. Francúzska spoločnosť Wistiki však predstavila trojicu zariadení, ktoré vám ich prostredníctvom smartfónu pomôžu nájsť.

 logo Televíznej stanice TA 3(21. 2. 2016; Televízna stanica TA 3; Svet technológií; 17.45; por. 5/8; Ľubo Straka)

Ľubo Straka, moderátor: „Aj vám sa už niekedy stalo, že ste si doma niekde zabudli kľúče a nemohli ste ich nájsť, prípadne sa vám zatúlal niekde domáci miláčik a tri dni ho nebolo? Tak presne na takéto prípady majú recept mladí vývojári, a to v podobe malého zaradenia, ktoré pripevníte na kľúče, alebo vášmu miláčikovi na obojok.

Určite sa mnohým z vás neraz stalo, že ste zabudli, kde ste položili svoje kľúče či peňaženku, alebo ste stratili prehľad o tom, kde sa nachádza váš domáci miláčik. Francúzska spoločnosť Wistiki však predstavila trojicu zariadení, ktoré vám ich prostredníctvom smartfónu pomôžu nájsť. Už na prvý pohľad zaujmú svojím elegantným dizajnom, ktorý je z dielne známeho návrhára Philippa Starcka."

Lisa Despeyroux, Wistiki: „Myslíme si, že je dobré vytvoriť vec, ktorá je užitočná a ešte aj dobre vyzerá. Preto sme vyrobili jedno zariadenie na kľúčenku, druhé v rozmere kreditky do peňaženky a tretie pre zvieratá v tvare medailóniku na obojok."

Ľubo Straka: „Ako to funguje? Potrebujeme mať k tomu nejaký signál? Je to prepojené cez Bluetooth alebo GPRS?"

Lisa Despeyroux: „Je to Bluetooth Low Power."

Ľubo Straka: „Nemá to teda krátky dosah?"

Lisa Despeyroux: „Nie, je to súčasť nášho vylepšenia technológie, preto dve zariadenia majú dosah do 30 metrov a toto pre kľúčenku má dosah až 100 metrov, pritom životnosť batérie v zariadeniach je až do troch rokov."

Ľubo Straka: „Stratenú vec, alebo zviera môžete vyhľadať pomocou sprievodnej aplikácie, ktorá využíva GPS v smartfóne. Tam zobrazí posledné koordináty, na ktorých došlo k prerušeniu signálu so zariadením Wistiki."

Lisa Despeyroux: „Cez aplikáciu môžete nechať naše zariadenie vydávať zvuk, ktorý budete pri hľadaní počuť, alebo sa v nej dá použiť funkcia Hot Cold Radar. Vtedy, keď sa blížite k zariadeniu, bude obrazovka zelená, alebo červená, ak sa vzďaľujete."

Ľubo Straka: „Aplikácia je navyše prepojená aj s komunitou viacerých ďalších používateľov zariadení Wistiki, a tak môže celá skupina pomôcť nájsť a vrátiť majiteľovi jeho stratené vecí, alebo zatúlaného domáceho miláčika."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

 (MI)

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač