Recept na najzdravší chlieb

14. 03. 2016

Poľskí vedci vynašli recept na najzdravší chlieb. Na rozdiel od toho tradičného ich produkt obsahuje aj nutričné hodnoty, ktoré pomôžu telu brániť sa pred chorobami. Kvalitu chleba zvyšujú pridaním rôznych prísad do cesta, ktoré si zachovávajú svoju hodnotu aj v procese pečenia. Do chleba pridávajú aj byliny, nie však pre chuť. Polyfenolické látky sú v prevencii a liečbe mnohých ochorení veľmi dôležité.

Televízna stanica JOJ_logo(10. 3. 2016; Televízna stanica JOJ; Noviny o 17:00; 17:00; por. 13/17; Martin Mózer, Aneta Sedlmair Parišková)

Aneta Sedlmair Parišková, moderátorka: „Peceň chleba v minulosti nechýbal na žiadnom poľskom stole. V poslednom čase ho však Poliaci kupujú už menej. Vedci z mesta Vroclav chcú, aby sa chlieb opäť vrátil do domácnosti a ponúkli vlastný produkt. Označujú ho ako chlieb budúcnosti."

Martin Mózer, redaktor: „Poľskí vedci vynašli recept na najzdravší chlieb. Na rozdiel od toho tradičného ich produkt obsahuje aj nutričné hodnoty, ktoré pomôžu telu brániť sa pred chorobami."

Zygmunt Gil, vedec: „Bude to chlieb budúcnosti. Niečo ako tabletka, ktorú užívame každý deň bez toho, aby sme rozmýšľali nad jej zložením."

Martin Mózer: „Vedci kvalitu chleba zvyšujú pridaním rôznych prísad do cesta, ktoré si zachovávajú svoju hodnotu aj v procese pečenia. Do chleba pridávajú aj byliny, nie však pre chuť."

Zygmunt Gil: „Polyfenolické látky sú v prevencii a liečbe mnohých ochorení veľmi dôležité. Napríklad čo sa týka liečby obezity, cukrovky, ale aj rakoviny."

Martin Mózer: „Tím vedcov použil pri výrobe chleba aj odpad z ovocia, ktoré vysušil a potom spracoval a pridal do cesta pred pečením. Dôležitou súčasťou receptúry je tiež vláknina."

Agata Wojciechowicz Budzisz, vedkyňa: „Zaplní žalúdok, takže potom ako zjeme tento chlieb sa necítime hladní aj niekoľko hodín. Dodáva energiu nášmu telu a máme pocit nasýtenia."

Martin Mózer: „Vedci sú presvedčení, že v súčasnej dobe, keď v krajine klesá dopyt po chlebe, ho vďaka svojmu výskumu opäť vrátia do poľských domácností."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
inovácie, technológie

Odbory vedy a techniky:
Pôdohospodárske vedy

Tlač