Čokoládou proti vysokému tlaku

26. 04. 2016

Proti vysokému krvnému tlaku (hypertenzii) sa bude možno v budúcnosti bojovať čokoládou, zeleným čajom či červeným vínom. Všetky tieto pochutiny sú totiž zdrojom epikatechínu – prírodného antioxidantu. Experiment študenta Univerzity Komenského v Bratislave (UK) Štefana Lukáča (realizovaný na potkanoch) potvrdil, že epikatechín spomalil nárast krvného tlaku a rozvoj hypertenzie. Budúci lekár už s týmto experimentom stihol získať aj druhé miesto na medzinárodnej vedeckej konferencii v Budapešti.

 logo TV Markíza(23. 04. 2016; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 11/28; Henrieta Hajtová , Zlatica Švajdová Puškárová, Patrik Švajda)

Zlatica Švajdová Puškárová, moderátorka: „Nie lieky, ale čokoláda bude možno v budúcnosti pomáhať ľuďom s vysokým krvným tlakom."

Patrik Švajda, moderátor: „K tomu ešte pohár červeného vína alebo zeleného čaju, a srdcovocievny systém je zachránený. Nie, nie je to žart, ale vedecky podložený fakt. A prišli na to slovenskí vedci."

Henrieta Hajtová, redaktorka: „Viac ako tretina svetovej populácie trpí vysokým krvným tlakom. Srdcovocievne ochorenia sú aj na Slovensku na prvom mieste, prečo umierame. Možno aj preto sa tím mladých slovenských vedcov rozhodol nájsť niečo, čo to zastaví. A tak začal potkanov kŕmiť extraktom z čokolády."

Štefan Lukáč, študent Lekárskej fakulty Univerzity Komenského: „Podávali sme im epikatechín pykať s ním sme chemické chemická látka, ktorej dominantným zdrojom je práve kakao."

Henrieta Hajtová: „A okrem neho aj červené víno alebo zelený čaj."

Iveta Bernátová, vedúca projektu, Lekárska fakulta Univerzity Komenského: „Účinky epikatechínu sú komplexné na celý organizmus. Každý tento mechanizmus môže čiastočne viesť alebo zlepšovať funkciu srdca, ciev a celú cirkuláciu."

Štefan Lukáč: „Potkany, ktoré ho dostávali, mali teda nižší krvný tlak ako potkany, ktoré ho nedostávali."

Henrieta Hajtová: „Napriek tomu, že veľkosť potkana a človeka je očividne odlišná, krvný tlak máme takmer rovnaký. Preto sa vedci domnievajú, že tento poznatok budú môcť v budúcnosti aplikovať aj na ľudí."

Iveta Bernátová: „Podávanie čokolády s vysokým obsahom polyfenolických látok je pozitívne pre ľudí z hľadiska regulácie krvného tlaku."

Henrieta Hajtová: „Pozor však treba dávať na obsah kalórií a cukru v čokoláde, čo nemusí byť prospešné nielen ľuďom s vysokým krvným tlakom."

Štefan Lukáč: „Skôr by mohol byť nejaký menší doplnok tejto terapie, prípadne motivácia pacientov k terapii, že keď budete dostávať liek, a potom si môžete dávať k obedu kúsok čokolády, ktoré by mali teda jeden druhého účinok podporovať."

Henrieta Hajtová: „Budúci lekár už s týmto experimentom stihol získať aj druhé miesto na medzinárodnej vedeckej konferencii v Budapešti."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
základné lekárske vedy a farmaceutické vedy, inovácie

Odbory vedy a techniky:
Lekárske vedy

Tlač