Medailu sv. Gorazda získal slovenský vedec z Oxfordu Philipp Kukura

02. 05. 2016

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR prof Peter Plavčan a slov. vedec Philipp KukuraMalú medailu sv. Gorazda za prínos pre svetovú vedu a propagáciu Slovenskej republiky na akademickej pôde v zahraničí si 2. 5.  2016 z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana prevzal slovenský vedec Philipp Kukura. Dobré meno Slovenska šíri ako associate professor na svetoznámej univerzite v Oxforde.

„Som veľmi rád, že vás môžem oceniť ako jedného z mála slovenských vedcov, ktorí sa dokázali presadiť na univerzite najvyššej svetovej úrovne,“ uviedol minister Plavčan pri odovzdávaní medaile na pôde ministerstva.
 
„Toto ocenenie pre mňa veľa znamená, keďže som ho dostal tu na Slovensku, odkiaľ pochádzam,“ uviedol profesor Kukura. V budúcnosti podľa svojich slov nevylúčil ani návrat na Slovensko, ak tu nájde potrebné zázemie pre svoj výskum.

Philipp Kukura pôsobí ako associate professor na britskej University of Oxford, kde sa venuje fyzikálnej chémii. Vedie skupinu postgraduálnych študentov a pravidelne prednáša na európskych univerzitách. Minulý týždeň si jeho prednášku na tému „Ako funguje ľudské telo“ vypočuli slovenskí študenti na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

 Zdroj:

 MŠVVaŠ SR

 Uverejnila: MI

Kľúčové slová:
osobnosti vedy

Odbory vedy a techniky:
Iné

Ako sa dostať do Oxfordu?

Tlač