Slovenka roka 2016

07. 06. 2016

Ocenenie v ankete Slovenka roka získali aj herečka Táňa Pauhofová, Ľudmila Kolesárová z neziskovej organizácie Dobrý anjel, moderátorka Adriana Kmotríková, paralympijská reprezentantka Anna Orosová, lekárka Lucia Filová a vedkyňa Viera Stopjaková. Absolútnou Slovenkou roka 2016 je zdravotná sestra Beata Bernadičová, zároveň sa stala Slovenkou roka aj v kategórii Zdravotníctvo

logo Televíznej stanice STV 1(06. 06. 2016; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19:00; por. 24/24; Jana Masárová, Ľubomír Bajaník)

Ľubomír Bajaník, moderátor: „Absolútnou Slovenkou roka 2016 je zdravotná sestra Beata Bernadičová, zároveň sa stala Slovenkou roka aj v kategórii Zdravotníctvo. Ocenenie si prevzala na slávnostnom galavečere v historickej budove Slovenského národného divadla spolu s ďalšími siedmimi ženami. Program mohli sledovať v priamom prenose aj diváci RTVS."

Jana Masárová, redaktorka: „Beata Bernadičová nastúpila na miesto vedúcej sestry na Klinike chirurgickej onkológie Národného onkologického ústavu v Bratislave ako dvadsaťšesťročná. Odvtedy ubehlo ďalších dvadsaťšesť rokov a vedúca sestra si za svoju prácu zaslúžila titul Absolútna Slovenka roka. Tvrdí, že toto ocenenie je pre ňu záväzok do ďalšej práce."

Beata Bernadičová, Absolútna Slovenka roka 2016: „Človek, ktorý prichádza nášho zariadenia, prichádza s obavami o život, o zdravie a prežívate s ním najťažší úsek života, teda práve my sestry. Takže v tom je to záväzok, aby sme to dokázali ďalej, aby sme ich dokázali povzbudiť a zmierniť ich utrpenie."

Jana Masárová: „Nemenej dôležitej práci sa venuje Jolana Laznibatová, riaditeľka školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázia v Bratislave. Získala cenu v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov. Začiatkom deväťdesiatych rokov u nás chýbali školy pre nadané deti. Jolana Laznibatová prišla s projektom, na základe ktorého dnes funguje celá sieť škôl. Učia podľa programu, ktorý sama vypracovala."

Jolana Laznibatová, Slovenka roka v kategórii Vzdelávanie: „Práca s týmito deťmi je fakt náročná a beriem to ako že je to ocenenie aj všetkých učiteľov, aj pomocných pracovníkov. Ja mám učiteľov, ktorých vyberáme štvorstupňovým výberom a naozaj si zaslúžia za svoju robotu, lebo oni píšu aj učebnice, oveľa lepšie hodnotenie, aby aj ten status učiteľa získal na celospoločenskom význame."

Jana Masárová: „Ocenenie v ankete Slovenka roka získali aj herečka Táňa Pauhofová, Ľudmila Kolesárová z neziskovej organizácie Dobrý anjel, moderátorka Adriana Kmotríková, paralympijská reprezentantka Anna Orosová, lekárka Lucia Filová a vedkyňa Viera Stopjaková."

Mária Reháková, organizátorka ankety Slovenka roka: „Bolo pravidlo zo začiatku, že osem kategórií a v každej kategórii tri. No a teraz sme mali dvadsaťosem, čiže v niektorých kategóriách bolo štyri, pretože tá porota jednoducho nevedela vybrať."

Jana Masárová: „Mimoriadne ocenenie získala Alena Heribanová a špeciálnu cenu trénerka krasokorčuliara Ondreja Nepelu, Hilda Múdra. Anketa Slovenka roka sa uskutočnila už po ôsmykrát."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
súťaže, osobnosti vedy, ženy vo vede

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač