Účinky koncentrátu červeného vína na organizmus

08. 08. 2016

Červené víno obsahuje okrem alkoholu aj pozitívne  zložky pre náš organizmus.. Ak sa vyrobí z nich koncentrát, ktorý by mal ešte lepší účinok ako samotné červené víno, ten by  vypomáhal ako prevencia pred vysokým krvným tlakom, zvýšenou hladinou zlého cholesterolu, tukmi v plazme a všetkými tými zložkami, ktoré metabolický syndróm obsahuje, teda aj proti  nárastu hmotnosti.Televízia Markíza pripravila rozhovor s aktérmi tohto výskumu.

(07.  08.  2016; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 17/24; Lucia Hlavačková,  Mária Chreneková logo TV MarkízaPietrová, Jaroslav Zápala)

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: „Hovorí sa, že vo víne je pravda, no vedci zo Slovenskej akadémie vied v ňom objavili aj čosi iné."

Jaroslav Zápala, moderátor: „Veru tak ‑ látky, ktoré nás môžu zbaviť zápalu, znížia krvný tlak, či dokonca pomôžu schudnúť."

Lucia Hlavačková, redaktorka: „Nie je žiadne tajomstvo, že naša populácia stále priberá, čím ďalej tým viac ľudí má metabolický syndróm."

Oľga Pecháňová, riaditeľka výskumu: „Zhluk závažných rizikových faktorov, medzi ktoré napríklad patrí obezita, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina zlého cholesterolu, tukov v plazme."

Lucia Hlavačková: „Ale aj zvýšená hladina glukózy či inzulínová intolerancia. Títo vedci z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie skúmaním zistili, že v boji proti týmto faktorom nám môže pomôcť červené víno, konkrétne koncentrát, ktorý sa z neho vyrába."

Andrej Barta, vedecký pracovník: „Zahusťovaním alkoholického vína takého, ako ho poznáme, v takzvanom diskovom odparovači."

Lucia Hlavačková: „Takýto koncentrát testovali na potkanoch tri týždne. Tie majú metabolický syndróm podobný tomu nášmu. Na výskume sa podieľal tím siedmich vedcov a trval pol roka."

Martina Cebová, vedecká pracovníčka: „Po troch týždňoch sme zvieratám odobrali krv, odobralo sa srdce, aorta a následne sme teda tieto orgány spracovávali a merali sme jednotlivé markery, ktoré nás zaujímali."

Oľga Pecháňová:„Tie, ktoré dostávali takýto koncentrát, nemali tlak zvýšený až do takej miery ako tie, ktoré koncentrát nedostávali. Videli sme počas tých troch týždňov, že sa aj zmiernil nárast hmotnosti tela. My sme chceli poukázať práve na tie dobré zložky, ktoré červené víno obsahuje, že majú takýto účinok."

Lucia Hlavačková: „Stačí už len, aby prišli na to, ktoré zložky to konkrétne sú. Potom môžu vyrobiť koncentrát, ktorý by mal lepší účinok ako samotné červené víno. Ten vypomáhal ako prevencia pred vysokým krvným tlakom a všetkými tými zložkami, ktoré metabolický syndróm obsahuje, teda aj nárast hmotnosti. Zaujímalo nás ale, či nám aj samotné červené víno môže pomôcť napríklad zhodiť kilá."

Vladimír Hronský, someliér: „Takže ja si myslím, že určite. Umiernená konzumácia vína samozrejme napomáha aj tomu zdravému tráveniu, a teda aj možnosti zlepšiť si tú svoju váhu."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

 

Kľúčové slová:
chemické vedy, biologické vedy, medicínske inžinierstvo

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy , Lekárske vedy

Tlač