Výskum vedeckého tímu z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie SAV

05. 08. 2016

V boji proti chorobám, ako je obezita, cukrovka a vysoký krvný tlak sa vedecký tím z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Slovenskej akadémie vied inšpiroval výskumom francúzskych kolegov.

Televízna stanica STV 1_logo(4. 8. 2016; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19:00; por. 22/23; Elena Senková, Janette Štefánková)

Janette Štefánková, moderátorka: „Červené víno je prospešné nielen pre srdce, ale pomáha aj v boji proti obezite. Potvrdil to výskum Slovenskej akadémie vied. Vedci neodporúčajú piť veľa vína. Pri výskume použili koncentrát zbavený alkoholu."

Elena Senková, redaktorka: „Viac ako tretina populácie trpí metabolickým syndrómom. Je to nenáhodný spoločný výskyt ochorení, ako obezita, cukrovka a vysoký krvný tlak. V boji proti týmto chorobám sa vedecký tím z Ústavu normálnej a patologickej fyziológie Slovenskej akadémie vied inšpiroval výskumom francúzskych kolegov."

Oľga Pecháňová, riaditeľka UNPF SAV: „Ide o polyfenolycké látky, sú to flavonoidy, ktoré sa nachádzajú v červenom víne. Okrem toho, že majú antioxidačné účinky, tak majú ďalšie mnohé prospešné vlastnosti, napríklad že aktivujú takého látky, ktoré v tele môžu udržiavať normálny krvný tlak, ako je napríklad oxid dusnatý."

Elena Senková: „Vedci testovali odrodu červeného vína Alibernet z bratislavskej Rače. Tri týždne dávali piť potkanom trpiacim metabolickým syndrómom jeho desaťnásobný koncentrát úplne zbavený alkoholu. Aby zachovali všetky prospešné látky, víno dealkoholizovali diskovým odparovačom pri izbovej teplote."

Martina Cebová, vedecká pracovníčka UNPF SAV: „U potkanov bola znížená hladina glukózy v krvi, takisto sa znížili lipidy v krvi, znížili sa aj prozápalové markery, ktoré sme stanovovali v srdci a v aorte."

Elena Senková: „Aby sa pozitívne účinky flavonoidov prejavili, musel by človek vypiť denne minimálne sedem deci červeného vína. To však vedci ani lekári neodporúčajú. Stále platí, že negatívne účinky alkoholu prevážia nad prospešnými účinkami flavonoidov. Navyše, časté pitie alkoholu spôsobuje závislosť."

Ľubomír Okruhlica, riaditeľ centra pre liečbu závislostí:„Z biologického hľadiska to sú zhruba dva poháre vína do týždňa. Tie dopady nie sú žiadne na zdravotný stav. Ak niekto už trebárs denne si dá dva deci červeného vínka, tak už sa zvyšuje riziko napríklad rakoviny. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je preukázané, to je fakt, to nie je názor."

Elena Senková: „Ak sa podarí vedcom získať partnerov, ktorí budú pokračovať vo výskume v testovaní na ľuďoch, do piatich či desiatich rokov by sa koncentrát bez alkoholu mohol predávať ako výživový doplnok."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
Slovenská akadémia vied, ženy vo vede, veda, výskum

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy , Lekárske vedy

Tlač