Jubilejný XX. ročník interdisciplinárneho kongresu naturálnej medicíny s medzinárodnou účasťou

26. 09. 2016

pozvánkaJubilejný XX. ročník interdisciplinárneho kongresu naturálnej medicíny s medzinárodnou účasťou, ktorý bude v dňoch 30. 9.  2. 10.  2016 hostiť mesto Štúrovo,  privíta vzácnu návštevu – na Slovensko prvýkrát pricestuje tím lekárov z Všeruského centra očnej a plastickej chirurgie Ruskej federácie v Ufe, na pôde ktorého sa uskutočnila prvá úspešná transplantácia oka na svete.  Uznávaný akupunkturista Folker Meissner z Nemeckej spolkovej republiky predstaví koncept energetickej a informačnej medicíny, poznatky symetrológie vo vzťahu k naturálnej medicíne odprezentuje svetovo uznávaný symetrológ Sergej Valentovič Petuchov. O najnovších výskumoch v apiterapii budú hovoriť zástupcovia Vedeckého centra spoločnosti Japan Royal Jelly Co.,  Ltd.

Interdisciplinárne lekárske kongresy, ktoré každoročne organizuje Lekárska spoločnosť naturálnej medicíny, Spoločnosť akupunktúry LSNM, Spoločnosť interdisciplinárnych štúdií LSNM, Asociácia súkromných lekárov SR a Sekcia akupunktúry asociácie súkromných lekárov SR sú prehliadkou najnovších výskumov klinickej praxe, výskumu slovenskej akupunktúry i naturálnej medicíny. Ich neodmysliteľnou súčasťou je účasť vedcov a odborníkov z iných odborov, ktoré s akupunktúrou a témami naturálnej medicíny nachádzajú mnohé styčné body. Jedným z nich je geológia – na kongrese sa bude o. i. hovoriť aj o pôsobení geopatogénnych zón na ľudské zdravie.
Samostatný blok bude venovaný  apiterapii a výsledkom najnovších výskumov – účastníkov s nimi oboznámia zástupcovia Oddelenia Molekulárnej Apidológie Ústavu Ekológie lesa SAV a Vedeckého centra spoločnosti Japan Royal Jelly Co., Ltd., ktorá je najväčším svetovým producentom včelej materskej kašičky. Interdisciplinárny lekársky kongres otvorí aj ďalšie zaujímavé témy – patrí medzi ne staroveká čínska Kniha premien, pyramídový model v akupunktúre i tradičné agrosystémy, ponúkajúce ďalšie možnosti zlepšovania výživy, zdravia a kvality života.
Energetickú a informačnú medicínu – teda medicínu budúcnosti, príde predstaviť svetovo významný akupunkturista a odborník energetickej medicíny MUDr. Folker Meissner z Nemeckej spolkovej republiky, poznatky symetrológie vo vzťahu k naturálnej medicíne odprezentuje jeden z najvýznamnejších svetových symetrológov Sergej Valentovič  Petuchov z Moskvy. Princípy regeneratívnej medicíny a unikátny biomateriál Alloplant, úspešne používaný v mnohých odboroch medicíny, predstavia lekári z Všeruského centra očnej a plastickej chirurgie Ruskej federácie v Ufe na čele s jeho generálnym riaditeľom MUDr. Ernstom Rifgatovičom Muldaševom. Očakávanou je i jeho prednáška o Meste Bohov a vedeckej expedícii do Tibetu, ktorá priniesla prelomové poznatky filozofického a historického významu. XX. ročníka interdisciplinárneho kongresu naturálnej medicíny sa zúčastnia aj mnohí slovenskí lekári a vedci – podujatie bude dôležitou prezentáciou slovenskej akupunktúry a vedy aj v medzinárodnom kontexte. Informácie o možnostiach účasti zástupcov médií získate na telefónnom čísle 0907 520 441.

 Tlačová správa Lekárskej spoločnosti naturálnej medicíny

 Pozvánka na kongres

 Uverejnila MI

 

Kľúčové slová:
konferencie, zdravotné vedy

Odbory vedy a techniky:
Lekárske vedy

Tlač