Slovenskú putovnú výstavu o ochrane prírody predstavili v Bruseli

21. 09. 2016

V rámci SK PRES krásnu prírodu Slovenska priblížila v Bruseli výstava o ochrane prírody a dokument Divoké Slovensko.

výstava v BruseliBrusel (19. september) – Predstavenie národných parkov, chránených oblastí, vzácnych druhov, tajomných jaskýň, či pamätných kremnických mincí zavítalo s putovnou výstavou o ochrane prírody a biodiverzity do hlavnej budovy Komisie.

„Cieľom výstavy je podčiarknuť dôležitosť sústavy  chránených oblastí Natura 2000, zohľadňovať nároky na ochranu biodiverzity v iných politikách a hlavne poukázať na kladné príklady z prírody na Slovensku", poznamenal v otváracom príhovore štátny tajomník ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla.  

Výstavu taktiež slávnostne otvorili podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, európsky komisár pre životné prostredie Karmenu Vella a Stály predstaviteľ SR pri EÚ Peter Javorčík.výstava v Bruseli

Maroš Šefčovič: „Som tu, aby som zdôraznil vzájomné prepojenie medzi prírodným kapitálom, ochranou prírody a poľnohospodárstvom, energetickou účinnosťou alebo klimatickými zmenami. Jedno nemôže existovať bez druhého."

Stály predstaviteľ pre EÚ Peter Javorčík: „Na tomto mieste sľubujem, že budeme pokračovať v ochrane našej prírody a biodiverzity nielen na národnej úrovni, ale aj v našich príspevkoch ku všetkým medzinárodným podujatiam zameraným na ochranu prírody."

Na otvorenie výstavy nadviazalo premietanie filmu Divoké Slovensko z dielne Tomáša Hulíka. Ide o veľmi vydarený pútavo-náučný dokument o divokej prírode na Slovensku.   

Premietania sa zúčastnil aj autor filmu Tomáš Hulík, s ktorým si mali možnosť účastníci premietania filmu podiskutovať.

 Zdroj: Tlačová správa (SK PRES)

 Fotozdroj: Fotogaléria (SK PRES)

 Uverejnila: MI

 

Kľúčové slová:
výstavy, vedy o Zemi a enviromentálne vedy, tlačová správa

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy

Tlač