Do Trnavy mieri investícia zo Švajčiarska

10. 01. 2017

Technologická spoločnosť Optotune Switzerland vybuduje v Trnave centrum, ktoré sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti procesného sofvérového a elektrotechnického inžinierstva. Centrum sa bude pomocou najmodernejších technológií podieľať na vývoji a dodávke šošoviek a iných produktov spoločnosti do technologických firiem po celom svete. Švajčiari investujú do tohto projektu takmer štyri milióny eur.  

Rozhlasová stanica Slovensko_logo(9. 1. 2017; Rozhlasová stanica Slovensko; Správy; 08:00; por. 2/4; Rado Tomeš)

Rado Tomeš, moderátor: „Do Trnavy mieri nová investícia zo Švajčiarska. Technologická spoločnosť Optotune Switzerland v meste vybuduje technologické centrum. Počas piatich rokov plánuje zamestnať v oblasti vývoja a výskumu viac ako päťdesiat ľudí. Švajčiari investujú do trnavského projektu takmer štyri milióny eur, výskumné centrum sa bude pomocou najmodernejších technológií podieľať na vývoji a dodávke šošoviek a iných produktov spoločnosti do technologických firiem po celom svete. Zástupca spoločnosti na Slovensku Simeon Kredatus."

Simeon Kredatus, zástupca Optotune Switzerland na Slovensku: „Vývojové centrum sa bude zaoberať výskumom a vývojom v oblasti procesného sofvérového a elektrotechnického inžinierstva. Momentálne sme vo fáze hľadania zamestnancov, najmä procesných softvérových ... a elektrotechnických inžinierov. My sme prvá spoločnosť, ktorá sa rozhodla aplikovať ... polyméry v optike, čo umožnilo vznik rôznych unikátnych produktov, napríklad ako elektricky ovládateľné šošovky na zaostrovanie."

Rado Tomeš: „Investor plánuje spolupracovať aj s Materiálovo-technologickou fakultou STU v Trnave, ale aj s ďalšími fakultami v Bratislave. Trnava presvedčila Švajčiarov priemyselnou tradíciou, univerzitným zázemím a dobrým dopravným napojením na Bratislavu a Viedeň. Hovorca Pavol Tomašovič."

Pavol Tomašovič, hovorca Trnavy: "Vzhľadom k tomu, že v Trnave existujú tri vysoké školy, je dôležité, aby absolventi mali priamo v meste aj možnosť zamerať sa na svoje ďalšie zamestnanie."

Rado Tomeš: "Jediné výskumné centrum švajčiarskej firmy v strednej Európe by malo byť hotové do polovice roka."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
vysoké školy, technológie, výskum

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač