Slovenská akadémia vied potrebuje nových vedcov

10. 01. 2017

Slovenská akadémia vied (SAV) bude potrebovať nových vedcov pre svoje nové centrum excelentnosti pre využitie pokročilých materiálov. Podľa predsedu SAV Pavla Šajgalíka ich nebude hľadať len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prilákať by ich mali aj lukratívnejšie platové podmienky. 

logo: Rozhlasová stanica Lumen(06. 01. 2017; Rozhlasová stanica Lumen; Infolumen; 17:30; por. 9/23; Júlia Kavecká)

Júlia Kavecká, moderátorka: „Slovenská akadémia vied potrebuje nových vedcov. Plánuje totiž otvoriť nové centrum excelentnosti pre využívanie pokročilých materiálov. Podľa predsedu SAV Pavla Šafárika nechce nových pracovníkov hľadať len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prilákať by ich mali aj lukratívnejšie platové podmienky."

Pavol Šafárik, predseda SAV: „Máme takú predstavu, že by sme otvorili toto pracovisko a obsadzovali tie najvyššie posty takým štandardným medzinárodným konkurzom, že by sme to nerobili iba na domácej pôde z prísne domácich zdrojov, ale že to chceme otvoriť."

Júlia Kavecká: „SAV často vyčítajú, že je veľmi málo medzinárodná a je sústredená iba na domáce pracovné kapacity. Pavol Šafárik pripustil túto výčitku. Tvrdí však, že plat 850 € zahraničných vedcov veľmi neláka. Zmeniť by to malo práve nové pracovisko. SAV na jeho vybudovanie získa 30 miliónov eur. Na Slovensku tak bude pokračovať výskum v oblasti pokročilých materiálov, ktoré sa neskôr využíva v biomedicíne, v biotechnológiách, či v udržateľnej energetike."

 Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
Slovenská akadémia vied

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač