Úspechy študentov

18. 12. 2017

Dvanásť kategórií a rovnaký počet ocenených študentov z rôznych odborov. Všetci dosiahli výnimočné úspechy v oblasti ekonómie, elektrotechniky, medicíny, umenia, aj športu. Nejde pritom len o úspechy doma, ale aj v zahraničí.

logo Televíznej stanice TA 3(15. 12. 2017; Televízna stanica TA 3; Dobré správy; 18.00; por. 3/10; Barbara Štefanovičová/Pavol Kirinovič)

Pavol Kirinovič, moderátor: „Sú mladí, ambiciózni a už teraz robia dobré meno Slovensku po celom svete. Hovorím o mladých študentoch, ktorí sú vo svojich projektoch už teraz doslova experti. Majú nápady, majú za sebou veľké medzinárodné súťaže, robia rôzne výskumy, ktoré dokonca citujú najprestížnejšie vedecké časopisy, no jednoducho sú to mladí ľudia, ktorých by sme si mali veľmi dobre zapamätať, lebo o nich ešte určite budeme v budúcnosti veľa počuť. Práve takýchto snaživcov nedávno oceňovali a prezvali si významné ocenenia, a išlo o akciu Študentská osobnosť roka. A my sme s Dobrými správami boli pri tom."

Barbara Štefanovičová, redaktorka: „Dvanásť kategórií a rovnaký počet ocenených študentov z rôznych odborov. Všetci dosiahli výnimočné úspechy v oblasti ekonómie, elektrotechniky, medicíny, umenia, aj športu. Nejde pritom len o úspechy doma, ale aj v zahraničí. Ich učitelia neskrývajú svoju hrdosť."

Karol Mičieta, rektor UK Bratislava: „Nič nie je lepšie, ako niekoho niečo naučiť, že spolupracuje s učiteľom."

Barbara Štefanovičová: „Konkurencia je pritom veľká. Tento rok bolo nominovaných až 90 študentov. Komisia mala čo robiť, kým vybrala tých najlepších."

Marián Meško, výkonný predseda JCI Slovensko: „Určite podľa najlepšieho vedomia a svedomia vybrala tých dvanásť laureátov v týchto kategóriách."

Barbara Štefanovičová: „Mladí ľudia, ktorí sa neboja postaviť výzvam, tvrdia, že je na to nevyhnutné odhodlanie, radosť objavovať a skúšať niečo nové. Také je aj motto víťaza v odbore matematicko fyzikálnych vied a zároveň absolútneho víťaza. Venuje sa systémom odolným voči útokom pomocou kvantového počítača."

Tomáš Fabšič, absolútny víťaz: „Je to veľká motivácia a aj keď myslím, že mám aj dosť vnútornej motivácie, lebo tá oblasť sa mi zdá veľmi zaujímavá, veľmi ma baví nad tým rozmýšľať."

Barbara Štefanovičová: „Aj keď mnoho súčasných študentov ráta skôr zahraničie, ocenení vidia možnosti aj u nás. Venovať svoju energiu na Slovensku je pre nich výzvou."

Lucia Stančiaková, ocenená študentka: „Bola konkurencia veľká a je mi obrovskou cťou, že tu môžem stáť v mene všetkých kolegov z Kliniky hematológie a transfuziológie v Martine."

Michal Blaho, ocenený študent: „Už je to motivácia, že naša snaha kolektívna, nielen moja, ale celého tímu, na Elektrotechnickom ústave má zmysel."

Barbara Štefanovičová: „Medzi ocenenými boli tiež študenti z iných ako technologických smerov. Komisiu zaujali aj športovci a umelci."

Ján Volko, ocenený študent: „Takéto ocenenie som ešte nezískal, v podstate z akademickej oblasti určite nie, takže je to niečo nové pre mňa, a som rád a veľmi šťastný, že som mohol získať takéto ocenenie."

Barbara Štefanovičová: „13. roční súťaže Študentská osobnosť Slovenska má teda svojich víťazov. Organizátori sa už pripravujú na ten ďalší a veria, že bude rovnako silná konkurencia ako tentoraz. Barbara Štefanovičová, TA 3."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.
(MI)

Kľúčové slová:
projekty, súťaže

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač