Úspechy študentov

14. 12. 2017

V rámci ocenenia Študentská osobnosť Slovenska bolo ocenených 12 študentov v dvanástich kategóriách. Všetci dosiahli výnimočné úspechy v oblasti ekonómie, elektrotechniky, medicíny, umenia a športu. Nejde pritom len o úspechy doma, ale aj v zahraničí. Ich učitelia sú na nich hrdí.

Televízna stanica TA 3 - logo(13. 12. 2017; Televízna stanica TA 3; Hlavné správy; 18.30; por. 18/18; Barbara Štefanovičová,  Gabriela Marchevská, Rastislav Iliev)

Rastislav Iliev, moderátor: „Napísať dizertačnú prácu, pretaviť teóriu severskej drámy do divadelných predstavení, alebo písať publikácie, z ktorých citujú najprestížnejšie svetové vedecké spoločnosti a zároveň úspešne študovať na vysokých školách, aj toto dokážu naši študenti, ktorí za svoju prácu dostali ocenenie Študentská osobnosť Slovenska."

Barbara Štefanovičová, reportérka TA 3: „Dvanásť kategórií a rovnaký počet ocenených študentov z rôznych odborov. Všetci dosiahli výnimočné úspechy v oblasti ekonómie, elektrotechniky, medicíny, umenia aj športu. Nejde pritom len o úspechy doma, ale aj v zahraničí. Ich učitelia neskrývajú svoju hrdosť."

Karol Mičieta, rektor Univerzity Komenského v Bratislave: „Nič nie je lepšie, ako niekoho niečo naučiť, že spolupracuje s učiteľom."

Barbara Štefanovičová: „Konkurencia je pritom veľká, tento rok bolo nominovaných až 90 študentov, komisia mala čo robiť, kým vybrala tých najlepších."

Marián Meško, výkonný predseda JCI Slovensko: „Určite podľa najlepšieho vedomia a svedomia vybrala tých dvanásť laureátov v týchto kategóriách."

Barbara Štefanovičová: „Mladí ľudia, ktorí sa neboja postaviť výzvam tvrdia, že je na to nevyhnutné odhodlanie, radosť objavovať a skúšať niečo nové. Také je aj motto víťaza v odbore matematicko fyzikálnych vied a zároveň absolútneho víťaza. Venuje sa systémom odolným voči útokom pomocou kvantového počítača."

Tomáš Fabšič, absolútny víťaz súťaže Študentská osobnosť Slovenska: „Je to veľká motivácia a aj keď myslím, že mám aj dosť vnútornej motivácie, lebo tá oblasť sa mi zdá veľmi zaujímavá, veľmi ma baví nad tým rozmýšľať."

Barbara Štefanovičová: „Aj keď mnoho súčasných študentov láka skôr zahraničie, ocenení vidia možnosti aj u nás. Venovať svoju energiu na Slovensku je pre nich výzvou."

Lucia Stančiaková, ocenená študentka odboru medicíny: „Bola konkurencia veľká a je mi obrovskou cťou, že tu môžem stáť v mene všetkých kolegov z kliniky hematológie a transfuziológie v Martine."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
vysoké školy, súťaže, vzdelávanie, elektrotechnika, ekonomika

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy, Lekárske vedy , Spoločenské vedy

Tlač