Dôsledky globálneho otepľovania nasnímal známy hollywoodsky herec pre Street View

08. 02. 2017

Mapy Južné GrónskoSlužba Street View bola obohatená o snímky Grónska, ktoré nasnímal známy holywoodsky herec. Hviezda seriálu Hra o tróny a ambasádor Organizácie spojených národov, Dán Nikolaj Coster-Waldau sa vybral do Grónska. Kráčal po ľadovcoch, viezol sa na štvorkolke, plavil sa loďou a tiež letel helikoptérou, to všetko preto, aby mohol zachytiť topiace sa ľadovce v rámci služby Street View, a tak zvyšovať povedomie o téme klimatických zmien.

Viac v priloženej tlačovej správe:
Nikolaj Coster-Waldau, hviezda seriálu Hra o tróny, ktorý sa stal nedávno aj Goodwill ambasádorom Organizácie spojených národov, zachytil prostredníctvom Google Street View prekrásne, no meniace sa prostredie v Grónsku. Grónsko je totiž jednou z krajín, kde je možné z prvej ruky vidieť dôsledky globálneho otepľovania.

Grónsko je pre Nikolaja Coster-Waldaua jeho druhým domovom a v dôsledku klimatických zmien sa miesta raz pokryté ľadom odkrývajú. Nikolaj spolu so Street View tímom navštívili túto prekrásnu krajinu, aby zachytili dramatické zmeny odohrávajúce sa v Grónsku. Nikolaj navštívil mnohé prírodné a kultúrne známe lokality a Trekkerom, špeciálne upraveným batohom pre zbieranie snímok pre službu Street View, nasnímal meniace sa Grónsko.

Klimatické zmeny zasiahli najmä štruktúru zamŕzania a topenia sa ľadovcov, naštrbili tým ekonomiku najväčšieho ostrova na svete a tiež životný štýl Inuitov, ktorí sa po stáročia živili lovom a rybárstvom.Google Street View Grónsko

Viac informácií: v práve zverejnenom oficiálnom blogu Google, ktorý obsahuje aj videá k projektu s priamou výpoveďou Nikolaja Coster-Waldaua.

Street View zábery (výber):

O spoločnosti Google Inc.
Spoločnosť Google sa ako globálny technologický líder snaží neustále vylepšovať spôsob prepájania ľudí s informáciami. Inovácie Googlu v oblasti vyhľadávania a reklamy umožnili spoločnosti získať vedúcu pozíciu na internete a vytvoriť jednu z najznámejších svetových značiek.

Informácie a foto nám poskytla Monika Révayová, PR & PA Consultant, spoločnosť GRAYLING.

Uverejnila: MI

Kľúčové slová:
vedy o Zemi a enviromentálne vedy, geografia

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy , Technické vedy

Tlač