Nová vysokoškolská legislatíva

07. 04. 2017

Ministerstvo školstva dalo do medzirezortného pripomienkového konania dva návrhy novej vysokoškolskej legislatívy.Ráta sa v nich napríklad so zmenou akreditácie, študenti, ktorí prekročia štandardnú dĺžku štúdia, budú mať jeden rok bezplatný.

logo Rozhlasovej stanice Slovensko(06. 04. 2017; Rozhlasová stanica Slovensko; Správy; 06:00; por. 1/4; Rado Tomeš/Rado Tomeš)

Rado Tomeš, moderátor: „Ministerstvo školstva dalo do medzirezortného pripomienkového konania dva návrhy novej vysokoškolskej legislatívy. Ráta sa v nich napríklad so zmenou akreditácie, študenti, ktorí prekročia štandardnú dĺžku štúdia, budú mať jeden rok bezplatný alebo že vysoké školy budú môcť na funkčné miesta docentov a profesorov prijímať odborníkov, ktorí tento titul nemajú. Hovorí minister školstva Peter Plavčan."

Peter Plavčan, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR (nominant SNS): „Ja sa domnievam, že práve odborníci zo zahraničia tak budú mať otvorené dvere a prístup na slovenské vysoké školy. Riaditeľka projektu „To dá rozum“ Renáta Králiková upozorňuje na riziko."

Renáta Králiková, riaditeľka projektu To dá rozum: „Umožnenie obsadenia miest docentov a profesorov zahraničnými odborníkmi je krok správnym smerom, avšak nebude efektívny, pokiaľ nebudeme mať dlhodobé a dostatočné financovanie vedeckých grantov."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

 

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač