Súťaž pre startupy a fintech spoločnosti

12. 04. 2017

Súťaž spoločnosti Visa „Everywhere Initiative“ je spustená v Európe prvýkrát a  je určená pre startupy a fintech spoločnosti. Vyhrať môžete až  50 000 eur.  Súťaž je otvorená pre 19 krajín a zapojiť sa môžu aj slovenské startupy.  Riešenia na zadania, uvedené v priloženej  tlačovej informácii, je možné prihlásiť prostredníctvom webovej stránky Everywhere Initiative, ktorá bude aktívna od stredy 19. apríla 2017.

Local Communities Challenge ilustračné fotoDo európskej súťaže Visa môžu startupy prihlásiť projekty zamerané na zlepšenie miestnych komunít a cestovanie, ktoré môžu zvyšovať kvalitu života ľudí kdekoľvek na svete.

Bratislava, 11. apríl 2017 – Spoločnosť Visa Inc. (NYSE: V) po prvýkrát spúšťa súťaž Everywhere Initiative v Európe. Súťaž je určená pre startupy a fintech spoločnosti z 19 európskych krajín, vrátane Slovenska. Súťažiaci budú mať šancu vyhrať až 50 000 eur, ktoré sú určené na podporu projektu v spolupráci s Visa alebo prostredníctvom partnerstva s finančnou inštitúciou, ktorá je klientom Visa. Úspešní účastníci budú mať prístup k VISA API cez Visa Developer Platform, možnosť konzultácií s mentormi a technológmi spoločnosti Visa, ktorí im pomôžu pri ďalšom rozvoji ich nápadov a riešení.

Program Everywhere Initiative  začal v roku  2015 v USA.  Jeho cieľom je podporiť platobné inovácie, keďže platobný priemysel sa posúva z plastového do digitálneho sveta.  Okrem Európy sa iniciatíva tento rok rozšíri aj do Severnej a Latinskej Ameriky a Ázie.
Tí, pre ktorých je táto výzva určená, môžu prihlásiť svoje riešenia na jednu alebo všetky z nasledovných oblastí, prostredníctvom webovej stránky Everywhere Initiative, ktorá bude aktívna od stredy 19. apríla 2017.

  • Local Community Challenge: Ako môžu digitálne platobné technológie pomôcť vytvárať produkty, ktoré spájajú ľudí a obohacujú miestne komunity?
  • Regional Intercity Challenge: Ako môžu mobilné technológie a zariadenia pripojené na Internet zmeniť zážitok z cestovania medzi mestami?
  • International Travel Challenge: Ako môžu nové produkty a služby, založené na Visa API prispieť k ešte bezproblémovejšiemu medzinárodnému cestovaniu?

Bill Gajda, senior viceprezident Visa pre inovácie a strategické partnerstvá povedal: ,,Zákaznícky zážitok je v centre záujmu platobného priemyslu, ktorý  je poháňaný novými technológiami a rastie rýchlejšie než kedykoľvek predtým. Vďaka súťažiam ako Everywhere Initiative prinášame technologické inovácie, ktoré podporia akceptáciu a prinesú ešte väčší komfort pre spotrebiteľov. Tým, že sa zameriavame na miestne komunity a cestovanie, veríme, že pomôžeme zlepšiť každodenný život ľudí, nech sú kdekoľvek.  Boli sme svedkami úspechu na druhej strane Atlantiku a teraz sa tešíme na návrhy európskych startupov, ktoré hľadajú možnosti financovania a zmysluplnú spoluprácu na realizáciu ich skvelých nápadov.

Startupy sa môžu prihlasovať cez webovú stránku od  19. apríla do 17. mája 2017. Finalisti, ktorí postúpia, sa budú uchádzať o výhru pred porotou v rámci podujatia  Money 20/20 od 26. – 28.  júna 2017 v Kodani.

Viac informácií o súťaži nájdete tu.

O iniciatíve Visa Everywhere
Iniciatíva Visa Everywhere je inovačný program, ktorého cieľom je podporiť inovácie v oblasti platieb. Program vznikol v dobe, kedy sa platobný priemysel posúva  z plastu do digitálneho prostredia a do tradičného sveta platieb vstupujú noví aktéri. Program funguje v USA od roku  2015 a doteraz takmer 1000 startupov spolu vyzbieralo 1,7 miliardy dolárov . Program mal zatiaľ 60 finalistov a 14 výhercov. Program je v roku 2017 prvýkrát predstavený aj v Európe a je otvorený pre startupy z 19 krajín a to konkrétne z:  Rakúska, Bulharska, Českej republiky, Dánska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Írska, Izraela, Nórska, Poľska, Portugalska, Slovenska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Holandska, Veľkej Británie a Turecka. Celá súťaž prebieha v anglickom jazyku.

----------------------------------------------------

O Visa
Visa Inc. (NYSE :V) je globálna platobná technologická spoločnosť prepájajúca zákazníkov, obchodníkov, finančné inštitúcie a vlády vo viac ako 200 krajinách a teritóriách sveta, s rýchlymi, bezpečnými a spoľahlivými elektronickými platbami. Spoločnosť prevádzkuje jednu z najvyspelejších procesných sietí na svete – VisaNet – ktorá dokáže spracovať viac ako 65 000 transakcií za sekundu, so zabezpečením pred podvodmi pre spotrebiteľov a zaistením platby pre obchodníkov. Visa nie je bankou, nevydáva karty, neposkytuje úvery ani nenastavuje sadzby a poplatky pre spotrebiteľov. Inovácie od spoločnosti Visa avšak umožňujú finančným inštitúciám ponúkať svojim zákazníkom stále viac možností: okamžité platby debetnou kartou, používanie predplatených kariet alebo odložené platenie pomocou kreditných produktov. Pre viac informácií navštívte www.visaeurope.com, blog Visa Vision www.vision.visaeurope.com a @VisaEuropeNews.
Informácie nám poskytla Jana Riečanská zo spoločnosti GRAYLING.

Uverejnila: MI

Fotozdroj:

Everywhere Initiative

Kľúčové slová:
ekonomické vedy a obchod , súťaže, technológie

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač