Ponuka kníh z fondu CVTI SR

09. 05. 2017

V knižnici CVTI SR nájdete  zaujímavé knihy z oblasti rôznych vedných oblastí ktoré si môžete vypožičať v stanovených hodinách. Priblížime vám dve z nich.

Katarína Horáková: Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku
Plat4M Books 2015obálka knihy

Ako mať zdravé srdce a cievy v každom veku Nehrozí vám infarkt? Porážka? Srdce a jeho nepretržitá činnosť počas celého nášho života patrí medzi jeden zo zázrakov prírody. Mnohých určite prekvapí, čo všetko zdravé srdce dokáže v spolupráci so sieťou života – cievami a krvou, s tekutinou jedinečných vlastností. Ale aj to, čo si spôsobujeme naším nezdravým životným štýlom, ako sami ovplyvňujeme zmeny krvného tlaku, srdcovú frekvenciu, zrážanlivosť krvi. Ak sa včas neliečime, privodíme si arytmiu srdca, anginu pectoris, srdcový infarkt, mozgovú porážku či choroby periférnych ciev. Testy odhalia nielen to, čo nám chýba, ale aj návrh riešenia zdravotného problému jednotlivca. V knihe sa tiež dozvieme viac o príčinách, ale aj o možnostiach, ako zabrániť kôrnateniu ciev a rozvíjaniu srdcových chorôb, čo robiť, keď prežívame ich typické prvé príznaky.

 obálka knihyDavid Childress: Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy
Citadella 2012

Publikácia uvádza čitateľa do sveta geniálneho a tajomného vynálezcu Nikola Teslu. Základ diela tvorí podivuhodný Teslov traktát: Problematika zvyšovania energie ľudstva, ktorý napísal v roku 1900. Ide o jeho pohľad na duchovnú púť človeka a celého ľudstva. Rozpisuje sa v ňom o tom, čo človeka na jeho ceste zráža a čo ho, naopak, ženie dopredu. Dokument obsahuje aj viacero vedecko-technických prognóz a zaoberá spôsobmi získavania energie, ktorá je v prírode voľne k dispozícii.
Ďalšiu časť knihy tvoria Teslove články o možnostiach bezdrôtového prenosu elektrickej energie, o elektromobile jazdiacom na elektrinu získavanú z atmosféry, o stratenom vynáleze prijímača voľnej energie z atmosféry, o laserových a časticových zbraniach.

Uverejnila: MI

Zdroj: CVTI SR

Kľúčové slová:
vzdelávanie

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač