Stav čerpania eurofondov

12. 05. 2017

Stav čerpania eurofondov je podľa vlády priaznivý. Ku koncu apríla boli zverejnené výzvy v objeme takmer 11 miliárd eur. To predstavuje približne 70 percent finančných prostriedkov, ktoré má Slovensko v tomto programovom období k dispozícii.

logo Televíznej stanice TA 3(11. 05. 2017; Televízna stanica TA 3; Hlavné správy; 18.30; por. 4/17; -/Daniela Piršelová, Igor Haraj)

Igor Haraj, moderátor: „Stav čerpania eurofondov je podľa vlády priaznivý. Ku koncu apríla boli zverejnené výzvy v objeme takmer 11 miliárd eur. To predstavuje približne 70 percent finančných prostriedkov, ktoré má Slovensko v tomto programovom období k dispozícii. Odborníci ale upozorňujú na korupciu, ktorá je s projektmi spojená."

Redaktor: „O stave čerpania eurofondov rokovali odborníci na konferencii v Národnej rade. Podľa podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho, štát postupuje efektívne. Slovensko by malo v tomto programovom období vyčerpať všetky peniaze, teda 15,5 miliardy eur. Podľa opozičných poslancov sú ale mnohé projekty predražené a neefektívne."

Peter Pellegrini, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu:„Zatiaľ sa javí, že Slovenská republika si svoje záväzky čo sa týka pravidiel čerpania pre rok 2017 plní a ak jednotlivé operačné programy splnia svoje záväzné plány na rok 2017, tak Slovenskej republike by nemal hroziť problém decommitmentu, ktorý prvýkrát sa môže prejaviť práve v roku 2017."

Veronika Remišová, poslankyňa NR SR (OĽaNO-NOVA): „Väčšina verejných investícií v našej krajine v posledných rokoch bola financovaná práve z eurofondov. A niektoré projekty, ktoré sa nedostali do eurofondov, najmä v oblasti infraštruktúry, tak hrozí teraz, že budú zastavené."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
projekty

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač