Absolútna Slovenka roka Barbara Ukropcová bola ocenená aj v kategórii Veda a výskum

07. 06. 2017

Slovenky roka prijal aj prezident republiky. Absolútna Slovenka roka 2017 Barbara Ukropcová sa venuje klinickému výskumu  pohybu. Podľa jej slov pohyb je efektívna a dostupná prevencia aj liečba. Slovenka roka v kategórii Zdravotníctvo Júlia Horáková pracuje na Klinike detskej hematológie a onkológie. 

Televízna stanica STV 1 - logo(05. 06. 2017; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19:00; por. 18/18; Jana Obrancová, Ľubomír Bajaník)

Ľubomír Bajaník, moderátor: „Absolútnou Slovenkou roka 2017 sa stala lekárka a vedkyňa Barbara Ukropcová, ocenená aj v kategórii veda a výskum. V historickej budove Slovenského národného divadla si úspešné Slovenky prevzali sošky už deviatykrát. Program naživo vysielala aj Jednotka."

Jana Masárová, redaktorka: „Pohyb je efektívna a dostupná prevencia aj liečba, hovorí Barbara Ukropcová. Pracuje ako vedecká pracovníčka v Ústave experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied. Prednáša aj na viacerých vysokých školách."

Barbara Ukropcová, Absolútna Slovenska 2017: „Ja som originálne lekár, ale venujem sa klinickému výskumu a vlastne výskumu ako takému som sa začala venovať ešte v Spojených štátoch. Pohyb je aj radosť, je to kvalita života, je to proste taký princíp aktívneho prístupu k životu a to jej niečo, čomu sa venujem rada."

Jana Masárová: „V kategórii zdravotníctvo získala ocenenie Júlia Horáková. Zástupkyňa prednostu kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave hovorí, že cena patrí celému kolektívu lekárov aj sestričiek."

Júlia Horáková, Slovenka roka v kategórii Zdravotníctvo: „Najkrajšie na tej práci je to, že pracujeme s deťmi a dieťa nikdy neoklamete a ono je vždy úprimné a neklame. Preto je to smutné, keď ich strácame, ale zase je to krásne keď ich zachránime, čiže moja je moje všetko, moje hobby, láska a pokiaľ ma teší, že chodím do práce, tak to má zmysel."

Jana Masárová: „V 9. ročníku ankety Slovenka roka bolo nominovaných 28 žien. Ceny si prevzali v ôsmich kategóriách."

Mária Reháková, vyhlasovateľka ankety Slovenka roka: „Som rada, že tá anketa sa vlastne udomácnila, je spoločensky uznávaná, pretože vlastne poslaním je informovať, že takéto ženy my máme."

Jana Masárová: „Laureátky Slovenky roka dnes dopoludnia prijal aj prezident Andrej Kiska."

Andrej Kiska, prezident SR: „Ženy, to je láska, porozumenie, súcit, empatia, ochota odpúšťať, poprosiť o prepáčenie a to sú práve hodnoty, ktoré dnes naša krajina veľmi potrebuje."

Jana Masárová: „Ešte tento rok začnú organizátori ankety Slovenka roka pripravovať jubilejný 10. ročník."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
klinické lekárske vedy, ženy vo vede, veda, výskum

Odbory vedy a techniky:
Lekárske vedy

Tlač