Ekonómovia na bicykli

19. 06. 2017

Známi ekonómovia si v nedeľu  navliekli cyklistické dresy a zmerali si sily. Preteky Gesajov Cup v Zálesí neďaleko Bratislavy majú za sebou už piaty ročník.

logo Televíznej stanice TA 3(18. 06. 2017; Televízna stanica TA 3; Hlavné správy; 18.30; por. 13/13; Andrej Horváth/Gabriela Marchevská, Jozef Dúbravský)

Jozef Dúbravský, moderátor: „Známi ekonómovia si dnes navliekli cyklistické dresy a zmerali si sily. Preteky Gesajov Cup v Zálesí neďaleko Bratislavy majú za sebou už piaty ročník. Podporiť ho prišli aj redaktori z televízie TA 3."

Andrej Horváth, reportér TA 3: „Preteky podporujú myšlienku dobrých susedských vzťahov. Európska únia dnes stojí na rázcestí a ekonómovia sa aj touto akciou snažia poukázať na to, že dôležitá je spolupráca a spoločné ciele."

Viliam Páleník, Ekonomický ústav SAV: „Si to susedia organizujú sami pre seba na deň otcov, aby sa otcovia vybláznili a deti mali možnosť urobiť radosť otcom, ako dobre súťažia."

Michal Páleník, riaditeľ Inštitútu zamestnanosti: „Určite je dobré, ak sa komunita spája a snaží sa urobiť niečo pozitívne, tak aby sa deti hýbali."

Andrej Horváth: „Trasa merala dvadsať kilometrov a niektoré úseky účastníkov potrápili. Neskôr si ju v skrátenej verzii vyskúšali aj deti."

Ján Úrek, víťaz pretekov: „Trasa bola primeraná otcom, ktorí celý týždeň pracujú a nemajú sa čas venovať bicyklovaniu, musia sa starať o svoje deti."

Andrej Horváth: „Na pretekoch sa zúčastnil aj kolega Marek Mašura, ako sám pripustil, prípravu mierne podcenil. Napriek tomu skončil na peknom dvanástom mieste. Marek, čo je náročnejšie, moderovanie alebo cyklistické preteky?"

Marek Mašura, moderátor TA 3: „No tak po piatich až šiestich rokoch, čo človek nesedel na bicykli, tak je určite náročnejšie to bicyklovanie. A potom to tak aj myslím že vyzerá."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač