Ocenili výnimočné Slovenky

06. 06. 2017

V nedeľu 4. 6. 2017 už po deviatykrát odovzdali ocenenia Slovenka roka ženám v ôsmich kategóriách: zdravotníctvo, veda a výskum, umenie a kultúra, šport, charita, vzdelávanie a podpora mladých talentov, biznis a manažment a médiá a komunikácia. V kategórii Veda a výskum zvíťazila Barbara Ukropcová, vedecká pracovníčka Ústavu experimentálnej endokrinológie  SAV.

Televízna stanica Markíza(05. 06. 2017; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 24/31; Andrea Leitmannová, Patrik Švajda, Mária Chreneková Pietrová)

Patrik Švajda, moderátor: „Včerajší večer patril výnimočným slovenským ženám. Z 200 nominácií sa 27 dám dostalo do užšieho výberu, z ktorého sa potom vyberali Slovenky roka."

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: „Medzi nominovanými boli aj naše kolegyne Zlatica Švajdová Puškárová a Janka Hospodárová."

Andrea Leitmannová, redaktorka: „Už po deviatykrát odovzdali sošky ženám v ôsmich kategóriách   zdravotníctvo, veda a výskum, umenie a kultúra, šport, charita, vzdelávanie a podpora mladých talentov, biznis a manažment a médiá a komunikácia."

Mária Reháková, zakladateľka ankety Slovenka roka: „Sú to výnimočné dámy, sú to slovenské ženy, ktoré sú pracovité, ktoré sú cieľavedomé, ctižiadostivé. Človek musí byť hrdý, že na Slovensku sú takéto ženy."

Andrea Leitmannová: „Víťazky vyberali diváci a verejnosť, ktorí im posielali hlasy."

Barbora Števulová, snowboardistka a víťazka v kategórii šport: „Stáť tu a vlastne byť súčasťou tohto celého je super skúsenosť a veľmi sa teším. Je to obrovská pocta si myslím pre každú jednu z nás. Ja som nad žiadnym víťazstvom ani len nepremýšľala."

Andrea Leitmannová: „Sošku v kategórii médiá a komunikácia si odniesla moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová."

Zlatica Švajdová Puškárová, moderátorka a víťazka v kat. médiá a komunikácia: „Nesmierne si to vážim, pretože je to také krásne ocenenie aj ženskosti. Ja som teraz v čerstvom období materstva, takže naozaj som veľmi vďačná, že si môžem užívať aj takúto veľmi príjemnú spätnú väzbu od televíznych divákov a verejnosti. Prajnosť nie je samozrejmosť a o to viac si ju naozaj vážim."

Andrea Leitmannová: „Nominantkou v kategórii charita bola naša moderátorka a ochrankyňa práv zvierat Janka Hospodárová."

Janka Hospodárová, moderátorka a nominovaná v kategórii charita: „Veľmi by som si želala, aby konečne na Slovensku zviera nebolo vecou, pretože to nie je pravda. Ja som mala svojho času ešte veľmi nedávno jedného úžasného psíka, volala sa Štefinka, to bol psík, ktorý ma veľmi veľa naučil, ktorý ma inšpiroval k tomu, ako žiť, byť empatickou, dobrou, citlivou a to by predsa vec nedokázala nikdy."

Andrea Leitmannová: „Mimoriadnej pocty sa tento rok dostalo docentke Barbare Ukropcovej, ktorá si odniesla absolútne víťazstvo."

Barbara Ukropcová, vedecká pracovníčka Ústavu experimentálnej endokrinológie: „Je to neuveriteľné prekvapenie, priamo šok by som to nazvala, ale zároveň teda je to nesmierna radosť a ja si to veľmi vážim všetku tú podporu a dôveru od ľudí, ktorí teda hovoria pohybu svoje áno."

Andrea Leitmannová: „Všetky nominované dámy prijal dnes v paláci prezident Andrej Kiska."

Andrej Kiska, prezident SR: „Vy ste takými tými nositeľkami hodnôt, ženy, to je láska, porozumenie, súcit, empatia, ochota odpúšťať, poprosiť o prepáčenie."

Andrea Leitmannová: „Andrea Leitmannová, televízia Markíza."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Kľúčové slová:
súťaže, ženy vo vede

Odbory vedy a techniky:
Lekárske vedy , Iné

Tlač