Testovanie IT zručností národa úspešne pokračuje

01. 06. 2017

Do veľkého testovania IT zručností národa sa zapojilo už viac ako 20 tisíc Slovákov. Priemerná úspešnosť vo vyššej verzii testu dosahuje 47 %, súboj pohlaví vedú tesne muži pred ženami (47 % vs 46 %). Najviac otestovaných pochádza zo Žilinského kraja, najvyššie priemerné skóre sa však darí udržiavať Prešovskému kraju (49 %). Najúspešnejší respondent má 24 rokov a zvládol test 41:57 na plných 100 %. V rámci kategórií zvládajú Slováci najlepšie prácu s internetom, najhoršie sú na tom stále s ovládaním kancelárskych nástrojov. Najviac účastníkov testu je vo vekovej kategórii medzi 16 – 18 rokom, čo je aj vďaka aktívnemu zapojeniu viacerých slovenských škôl.

testovanie _infografika

„Našou snahou je posilňovať úroveň ich IT zručností, ktoré sú už dnes nevyhnutné pre mnohé povolania a dopyt po nich bude neustále narastať. Veríme, že sa do testovania aj tento rok zapojí čo najviac respondentov, pretože len tak sa nám podarí získať relevantné informácie o aktuálnej úrovni našich IT zručností. IT Fitness test je určený všetkým bez ohľadu na vek. Každý absolvent získa nielen osvedčenie o dosiahnutých výsledkoch vo forme certifikátu, ale aj odporúčania, v čom by sa mal zlepšiť, čím získa výhodu napr. pri hľadaní zamestnania,“ vyjadril sa Mário Lelovský, prezident IT Asociácie Slovenska, hlavného organizátora IT Fitness testu.
Viac z priebežných štatistík k IT Fitness testu ako aj IT Fitness testu pre ZŠ nájdete na www.itfitnesstest.sk (v záložke Priebežné výsledky) alebo nás sledujte na facebooku: https://www.facebook.com/itfitnesstest/) .

Testovanie prebieha do konca júna 2017, šancu otestovať sa má každý bez ohľadu na vek alebo profesiu. Získa tak nielen prehľad o úrovni svojich aktuálnych zručností, ale aj certifikát, ktorý môže použiť aj pri hľadaní zamestnania. Navyše môže podporiť svoj kraj v súboji regiónov alebo zlepšiť skóre svojej školy.
Po ukončení ostrého testovania bude z výsledkov pripravená správa, o jej zverejnení ako aj o najdôležitejších zisteniach Vás samozrejme budeme informovať.

Informácie nám poskytla Monika Révayová PR & PA Consultant, GRAYLING.

Uverejnila: MI

 

 

Kľúčové slová:
súťaže, vzdelávanie

Odbory vedy a techniky:
Iné

12-tisíc Slovákov sa doteraz otestovalo v IT Fitness teste 2017

Tlač