Firmy hľadajú seniorov, ale aj mladistvých

10. 01. 2018

Na Slovensku aktuálne pracuje historicky najviac dôchodcov, a to vyše dvestotridsaťtisíc. Firmy totiž nedokážu zohnať potrebných pracovníkov, a tak viac ako v minulosti využívajú dlhoročné pracovné skúsenosti seniorov.

logo Televíznej stanice STV 1(09. 01. 2018; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19:00; por. 5/30; Rita Fleischmanová /Viliam Stankay)

Viliam Stankay, moderátor: „Na Slovensku aktuálne pracuje historicky najviac dôchodcov, a to vyše dvestotridsaťtisíc. Firmy totiž nedokážu zohnať potrebných pracovníkov, a tak viac ako v minulosti využívajú dlhoročné pracovné skúsenosti seniorov. Obchodné reťazce však skúšajú získať nových ľudí aj na opačnej strane medzi najmladšími vekovými kategóriami, vyzývajú už šestnásťročných, aby u nich brigádovali, napríklad v pokladniciach. Na konci uplynulého roka hlásili zamestnávatelia takmer sedemdesiatpäťtisíc voľných pracovných miest (74 631)."

Rita Fleischmanová, redaktorka: „Okrem dvestotridsaťtisíc dôchodcov, ktorí pracujú na klasické pracovné zmluvy, ale aj rôzne formy dohôd, ďalších dvadsaťtisíc seniorov podniká na živnosť."

Vladimír Baláž, ekonóm, Prognostický ústav SAV: „Bolo by škoda tento potenciál nevyužiť, pretože často ide o ľudí, ktorí majú tridsať‑štyridsaťročné pracovné skúsenosti a mnohí z nich by si ešte radi privyrobili najmä preto, že tie dôchodky budú v budúcnosti čoraz nižšie a nižšie."

Rastislav Machunka, viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení: „Mnohí z dôchodcov sú stále piliermi vo firmách vzhľadom na svoje skúsenosti, dlhoročnú prácu vo firme a podobne. Čiže my vítame, pokiaľ takéto kľúčové osoby vo firmách chcú ďalej pracovať."

Ľuboš Sirota, viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov: „Nemáme inú možnosť. Jednoducho tieto doby, kedy sa zamestnávatelia naozaj na starších zamestnancov pozerali trošku cez prsty, sú už dávno preč a je to jedna z možností, kam sa dá siahnuť dnes pri tom nedostatku sily."

Rita Fleischmanová: „Obchodné reťazce sa snažia chýbajúcu pracovnú silu hľadať aj medzi najmladšími, Zákonník práce totiž umožňuje zamestnávať už od pätnástich rokov. Okrem predpísaného veku, musí mať mladý zamestnanec ukončenú aj povinnú desaťročnú školskú dochádzku, k pokladniciam Kauflandu teraz hľadajú brigádnikov už od šestnásť rokov."

Lucia Langová, hovorkyňa Kauflandu SR (text v obraze): „Tým, že spoločnosť Kaufland zatiaľ nehľadá vhodných kandidátov v krajinách mimo EÚ, sme sa rozhodli ponúknuť prácu čo najširšej kategórii uchádzačov. Nejde len o prácu pre študentov, ale v súčasnosti sme rozbehli aj náborovú kampaň zameranú na skrátený úväzok pre mamičky alebo ľudí, ktorí už prácu majú."

Rita Fleischmanová: „Práca pri pokladnici znamená aj hmotnú zodpovednosť zamestnanca za inkasované peniaze, podľa právničky však takúto zodpovednosť môže mať len zamestnanec, ktorý má viac ako osemnásť rokov."

Danica Bedlovičová, právnička – mediátorka (telefonát): „Často sa však stáva, že viacerí zamestnávatelia dávajú najmä v obchodných reťazcoch podpisovať dohody o hmotnej zodpovednosti, avšak sú si vedomí toho, že táto dohoda je nevymáhateľná. Pokiaľ by na to prišiel príslušný inšpektorát práce, možno takémuto zamestnávateľovi uložiť pokutu za podpísanie takejto dohody o hmotnej zodpovednosti."

Rita Fleischmanová: „Ak študenti pracujú na dohodu, zo zárobku do dvesto eur neplatia sociálne odvody, od prvého júla budú mať rovnakú výhodu aj dôchodcovia."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
sociálne vedy

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač