Priemyselný výskum a inovácie v oblasti automobilového priemyslu

16. 02. 2018

Na Slovensku stále nie je rozvinutý priemyselný výskum a inovácie v oblasti automobilového priemyslu. Na pracovnom stretnutí košickej Regionálnej obchodnej a priemyselnej komory to pripomenul prezident Zväzu automobilového priemyslu Juraj Sinay.

logo Rozhlasovej stanice Slovensko(15. 02. 2018; Rozhlasová stanica Košice; Správy; 11.00; por. 1/3; R / ‑)

Redaktorka: „Na Slovensku stále nie je rozvinutý priemyselný výskum a inovácie v oblasti automobilového priemyslu. Na pracovnom stretnutí košickej Regionálnej obchodnej a priemyselnej komory to pripomenul prezident Zväzu automobilového priemyslu Juraj Sinay."

Juraj Sinay, prezident Zväzu automobilového priemyslu: „Košice možno považovať za takého malého pokusného zajaca v súvislosti s firmou Minebea, ktorá ohlásila samostatnú výskumnú jednotku s počtom circa sto ľudí pre vývoj. Uvidí sa, do akej miery bude schopná táto firma využiť ten reálny potenciál mladých ľudí v oblasti vedy a výskumu. Tento pokus ukáže, do akej miery sa tí naši ľudia udomácnia tu a nebudú hľadať cestu odchodu do zahraničia."

Redaktorka: „Ako dodal, slovenskí absolventi sú kvalitní, no väčšinou sa uplatňujú práve za hranicami. Spoločnosť Minebea už vlani avizovala, že výskumné a vývojové centrum v Košiciach bude spolupracovať s už vybudovaným centrom v Nemecku. Spoločnosť chce spolupracovať aj so strednými školami či s Technickou univerzitou Košice. Investor z Japonska tu do roku 2022 spolu so závodom plánuje vytvoriť 1 100 pracovných miest."

 

Publikované z monitoringu STORIN plus, s. r. o.

(MI)

Kľúčové slová:
inovácie, veda, výskum

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač