Hmyz – jedlo budúcnosti

29. 03. 2018

Podľa vedcov sú húsenice, larvy či chrobáky pre náš organizmus veľmi zdravé. Majú vyvážený pomer bielkovín, tukov a sacharidov a zloženie ich tela z nutričného hľadiska je podobné ako u morských plodov.

Televízna stanica Markíza - logo(28. 3. 2018; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 27/31; Dávid Vido, Jaroslav Zápala)

Jaroslav Zápala, moderátor: „Pečený lúčny koník so šalátom a pošírovaná húsenica, tak aj takto raz môže vyzerať náš jedálny lístok. Hmyz je podľa odborníkov jedlom budúcnosti."

Dávid Vido, redaktor: „Pre väčšinu ľudí sú tieto húsenice, larvy či chrobáky nechutné. Prvé čo by ste si povedali aj vy, je fuj. Podľa vedcov sú ale pre náš organizmus veľmi zdravé."

Barbara, Mangová, Ústav zoológie SAV: „Majú vyvážený pomer bielkovín, tukov a sacharidov a vlastne zloženie ich tela z toho nutričného hľadiska je podobné ako u morských plodov."

Dávid Vido: „Ideálne sú prvé dve štádiá ich existencie, teda húsenice alebo larvy. Nedajú sa jesť niektoré dospelé chrobáky."

Barbara Mangová: „Veľa z nich obsahuje rôzne odoriferné (?) látky, poprípade nejaké nechutné látky na odstrašenie potencionálneho nepriateľa."

Dávid Vido: „V Ázii chrobáky, larvy, šváby, škorpióny kúpite na ulici ako cukrovú vatu. U nás takéto niečo v reštauráciách nedostanete."

Barbara Mangová: „Momentálne to ešte nie je možné, pretože legislatíva naša to nedovoľuje, vlastne momentálne je to možné len v piatich európskych krajinách."

Dávid Vido: „Na konzumáciu sú vhodné aj rôzne druhy švábov. Predtým je ale potrebná ich tepelná úprava. O hmyze ako o jedle sa hovorí predovšetkým v súvislosti s klimatickými zmenami a s tým, že na niektorých kontinentoch nebudeme schopní vypestovať dostatok jedla pre všetkých. Toto by vraj mohla byť alternatíva aj pre ľudí, ktorí nejedia mäso."

Barbara Mangová: „Štyridsať percent vegetariánov je ochotných zaradiť hmyz do svojho jedálnička."

Dávid Vido: „Vegáni by s tým ale mali vážny problém."

Martin Smrek, OZ vegánske hody: „Je tam teda možnosť, že naozaj tomu hmyzu pri jeho zabíjaní spôsobujeme nejaké utrpenie."

Dávid Vido: „Okrem toho je tu vraj aj environmentálny problém. Aj hmyz totiž potrebuje jesť."

Martin Smrek: „Prakticky teda môžeme nakŕmi o polovicu viacej ľudí, keď nebudeme tou potravou kŕmiť hmyz."

 

Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.

(MB)

Kľúčové slová:
biologické vedy, Slovenská akadémia vied, veda

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy

Tlač