Poďakovanie učiteľom

28. 03. 2018

Vždy platilo, že učitelia boli a budú výkvetom národa a že sú to ľudia, bez ktorých žiadna spoločnosť nemôže napredovať. Ich práca by mala byť mimoriadne vážená, ocenená, povedala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová pri príležitosti Dňa učiteľov. Viac ako 60-tim učiteľom odovzdala poďakovanie a medaily svätého Gorazda.

Televízna stanica TA 3 - logo(27. 3. 2018; TV TA3; Hlavné správy; 18:30; Barbara Štefanovičová, Katrin Lengyelová, Jozef Dúbravský)

Katrin Lengyelová, moderátorka: „Už Ján Ámos Komenský, učiteľ národov, tvrdil, že dobrá škola robí človeka lepším a dobrú školu robia aj dobrí učitelia. Viac ako 60 z nich ministerka školstva Martina Lubyová odovzdala poďakovanie a medaily svätého Gorazda."

Barbara Štefanovičová, reportérka TA 3: „Po finančnej stránke učiteľské povolanie nie je príliš aktraktívne, na druhej strane mnohí z učiteľov tvrdia, že iné by robiť nechceli. Ideálny učiteľ musí totiž svoju prácu vnímať skôr ako poslanie, zhodli sa na tom pedagógovia z celého Slovenska, ktorí si prišli pre ocenenie svojej práce."

Norbert Kyndl, Gymnázium L. Novomeského: „Ma to troška zaväzuje aj do budúcna, že to nie je len, že niečo som urobil, ale že ešte niečo by som mal urobiť."

Alena Petáková, ZŠ Lamač: „Je to takým hnacím motorom, že keď človek už mal aj také chvíľky, že proste už stačilo, že nebudem a ja neviem čo, tak teraz vlastne dostala som nový motor."

Barbara Štefanovičová: „Učiteľov, ktorí si zaslúžia obdiv a ocenenie, vyberá špeciálna komisia. Svoju energiu, schopnosti a lásku investujú do mladej generácie. Ocenenie získali za prácu v materských školách, celoživotný prínos do rezortu, za prácu v školských organizáciách, či za rozvoj športu a telovýchovy mladých ľudí."

Oľga Luptáková, MŠ Skalica: „Je to aj výzva, je to zároveň aj záväzok, 35 rokov pracujem v školstve a veľmi si aj tej mojej práce vážim a je to aj zároveň môj koníček."

Anton Javorka, učiteľ na dôchodku: „Deti menej športujú, menej chodia do prírody, takže zdá sa nám to, že trošičku zaostávame a tie pomyselné nožnice medzi potrebami a skutočnými možnosťami, že sa stále otvárajú viac a viac."

Barbara Štefanovičová: „Šéfka rezortu školstva je na svojich ľudí hrdá a ocenenia by pokojne mohla rozdávať aj častejšie."

Martina Lubyová, ministerka školstva: „Vždy platilo, že učitelia boli a budú výkvetom národa a že sú to ľudia, bez ktorých žiadna spoločnosť nemôže napredovať, že ich práca by mala byť mimoriadne vážená, ocenená."

Barbara Štefanovičová: „Každý z ocenených, ale aj všetci pedagógovia, zanechávajú na učiteľskom poli kus svojho ja. Pre všetkých je tak verejné poďakovanie dôkazom toho, že ich povolanie má význam."

Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.

(MB) 

Kľúčové slová:
pedagogické vedy , vzdelávanie

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač