Bratislava: Ocenili najlepšie študentské startupy
V Bratislave ocenili mladých startupistov, ktorých inovatívne nápady dostávajú reálnu podobu. Študenti okrem medicíny prinášajú aj riešenia v rôznych ďalších oblastiach, ako je stavebníctvo, životné prostredie alebo aj psychológia. Úspešný startupista Tomáš Brngál hovorí, že okrem nápadu musí byť jeho autor zanietený pre dobrú vec.
(25. 6. 2018; TV JOJ; Noviny TV JOJ; 19.30; Samuel Migaľ, Andrea Pálfy Belányiová)
Andrea Pálffy Belányiová, moderátorka: „Sú mladí, talentovaní a v budúcnosti o nich ešte budeme počuť. Stačí, aby im k vedomostiam bol dopriaty aj kus šťastia. Hovorím o mladých startupistoch, ktorých inovatívne nápady dostávajú reálnu podobu. Tie najlepšie dnes ocenili v Bratislave.“
Martin Pekarčík, študentský startup S-Case: „Náš startup je o zariadení, ktoré dokáže monitorovať fyziologické funkcie tela.“
Samuel Migaľ, redaktor: „Martin Pekarčík, študent 2. ročníka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského. Svojím nápadom chce pomáhať najmä humanitárnym lekárom, alebo v štúdiu svojim kolegom medikom.“
Martin Pekarčík: „Náš pokus zatiaľ je na krajiny tretieho sveta, hlavne pre doktorov, ktorí tam pracujú, kde početné, mnohokrát energeticky náročné zariadenia by boli nahradené práve naším.“
Samuel Migaľ: „Alebo Nora Belíová, študentka práva. S priateľom fyzioterapeutom vyvíjajú aplikáciu, ktorá by dokázala diagnostikovať problémy chrbtice a v spolupráci s odborníkmi stanoví liečbu.“
Nora Belíová, študentský startup Bodyfix Technologies: „Teraz je naším cieľom preraziť určite na Slovensku, aby si ľudia sťahovali appku, aby to fungovalo.“
Samuel Migaľ: „Toto sú len 2 príklady za všetky startupy, ktoré odborná komisia vybrala medzi tie najlepšie. Čakateľov na úspech je však stále mnoho.“
Marián Meško, organizátor Slovak University Startup Cu 2018: „Bolo prihlásených 68 študentov a vlastne z nich sme vybrali 5 finalistov, respektíve. päticu víťazov v kategórii.“
Samuel Migaľ: „Študenti okrem medicíny prinášali a prinášajú riešenia v rozličných oblastiach – v stavebníctve, životnom prostredí či dokonca v psychológii. Úspešný startupista Tomáš Brngál hovorí, že okrem nápadu musí byť jeho autor zanietený pre dobrú vec.“
MUDr. Tomáš Brngál, CEO Virtual Medicine: „To sa asi nedá povedať, že zapáľ sa pre to, to musí prísť tak prirodzene, ale najdôležitejšie podľa mňa je obklopiť sa skvelými ľuďmi.“
Samuel Migaľ: „Ani to však ešte nemusí stačiť. V dnešnej dobe marketingovej prináša dobre skĺbený nápad a premyslená marketingová stratégia zaručený úspech.“
Ivana Semjanová, riaditeľka Merketingu JOJ Gropu: „Mali by rozmýšľať o tom, ako o svojom produkte hovoriť, ako ho dostať do médií. Nemusia to byť len médiá, ale ako jednoducho formulovať základné benefity svojho produktu, ako ho ďalej predávať.“
Samuel Migaľ: „O najúspešnejšom slovenskom startupe roku 2018 sa určite bude hovoriť už o pár mesiacov aj vo svete, a to na prehliadke začínajúcich podnikateľov v dánskej Kodani.“
Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.
(MB)
Kľúčové slová:vysoké školy, súťaže, inovácie, technológie
Odbory vedy a techniky:
Technické vedy, Lekárske vedy
Využívate aktivity Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti?