Dni architektúry a dizajnu

01. 06. 2018

V Bratislave sa začali Dni architektúry a dizajnu. Hlavou myšlienkou podujatia je pozitívne vnímanie súčasných stavieb.  Séria prednášok je voľne prístupná verejnosti. V priestoroch Fakulty architektúry STU v Bratislave bude aj Urban market – trhovisko s dizajnovým produktmi.

Rozhlasová stanica Slovensko - logo(30. 5. 2018; Rádio Slovensko; Správy; 08.00; Jana Balková)

Jana Balková, moderátorka: „V Bratislave sa začali Dni architektúry a dizajnu. Podujatie má posilniť pozitívne vnímanie súčasných stavieb a na prednáškach, workshopoch a diskusiách predstaviť trendy v zahraničí. Séria prednášok je voľne prístupná verejnosti. Hovorí zakladateľka podujatia, Táňa Kollárová."

Táňa Kollárová, zakladateľka podujatia Dni architektúry a dizajnu: „Tam prichádzajú veľmi významní architekti a dizajnéri, majú veľmi silné odkazy a myšlienky. Myslím si, že prinášajú aj odvahu, ako sa to dá, lebo nie sú to len nejakí ľudia, čo si niečo kreslia. Sú to naozaj ľudia, ktorí ukazujú tie smery politikom, predstaviteľom mesta, či výrobcom ako dizajnéri. Ten potenciál aj u nás je na Slovensku, len chýba niekedy nejaká odvaha."

Jana Balková: „Súčasťou podujatia bude aj Urban market v priestoroch Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity. Ide o akési trhovisko s dizajnovým produktmi, tento rok na tému Spolupráca. Vysvetľuje Nikola Vozárová."

Nikola Luzárová, Urban Market: „Napríklad keď sa spojí ilustrátor a značka, ktorá vytvára skejtbordy alebo módna návrhárka s grafickou dizajnérkou. Príde česká dizajnérka, ktorá pracuje s prateľným papierom, lebo je to papier, ktorý sa môže namočiť."

Jana Balková: „Podujatie v Bratislave potrvá do nedele 3. júna.”

Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.

(MB)

Kľúčové slová:
vysoké školy, workshop, dizajn, urbanizmus

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač