Pätica stredoškolákov predstavila Robota Aurela

13. 08. 2018

Druhý ročník prestížnej robotickej olympiády FIRST Global sa uskutoční už 15. – 18. augusta v ďalekom Mexiko City. Ešte pred odchodom za veľkú mláku predstavili ambiciózni študenti Martin, Adam, Viliam, Tomáš a Oliver spolu s ich mentorom Adamom Kuklom médiám súťažného robota Aurela. Po fyzickej stránke je už celkom hotový, otestovaný a pripravený zabojovať v Mexiku o čo najlepšie umiestnenie.

logo Rozhlasovej stanice Fun(10. 08. 2018; Fun rádio; Headliny; 06:00; R)

Redaktor: „Pätica slovenských stredoškolákov predstavila verejnosti Robota Aurela. Reprezentovať Slovensko s ním budú od 15. do 18. augusta na Medzinárodnej robotickej olympiáde First Global v hlavnom meste Mexika. Témou posledného ročníka je globálna výzva - Dosah rôznych spôsobov výroby elektrickej energie na životné prostredie. Svoju podporu vyjadrila študentom ministerka školstva Martina Lubyová.”

Martina Lubyová, (nominantka SNS), ministerka školstva: „To je práve tá budúcnosť Slovenska, aby naši mladí ľudia boli výborní vo vede a technike, naozaj dúfame, že oni budú takým vzorom aj pre ďalších, a že hlavne sa aj mládež začne viacej zaujímať o vedu a techniku, a že sa nám to prejaví aj na zvýšenom počte uchádzačov o štúdium na technických školách."

Redaktor: „Robot Aurel pozostáva približne z tisíc častíc, ktoré tvoria hliníkové tyče, zinkové profily, kolieska, dvanásť motorov, štyristo skrutiek a dve ovládacie jednotky. Pomenovaný je podľa slovenského fyzika a technika Aurela Stodolu, ktorému takto chceli stredoškoláci vyjadriť poctu. Jeho príprava trvala študentom necelé tri mesiace.”

 Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.

(MI)

Kľúčové slová:
elektrotechnika, automatizácia a riadiace systémy, súťaže

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač