S transformáciou SAV má pomôcť koordinátor

01. 10. 2018

Kauza neúspešnej transformácie ústavov Slovenskej akadémie vied by sa mala posunúť k riešeniu. So zápisom ústavov do Registra verejných výskumných inštitúcií pomôže rezortu školstva dlhoročný vedecký pracovník a šéf Odborového zväzu Slovenskej akadémie vied, Andrej Rusnák.

logo Televíznej stanice STV 1(26. 09. 2018; RTVS Dvojka; Správy a komentáre; 22:00; Miroslav Frindt/Miroslav Frindt)

Miroslav Frindt, moderátor: „Kauza neúspešnej transformácie ústavov Slovenskej akadémie vied by sa mala posunúť k riešeniu. So zápisom ústavov do Registra verejných výskumných inštitúcií pomôže rezortu školstva dlhoročný vedecký pracovník a šéf Odborového zväzu Slovenskej akadémie vied, Andrej Rusnák. Bude sa špecializovať na kontakty a komunikáciu so Slovenskou akadémiou vied, aby koordinoval rôzne pracovné skupiny."

Andrej Rusnák, vedecký pracovník SAV: „Prvé kroky bude konzultácia s pani ministerkou a odbormi ministerstva školstva a následne to bude komunikácia s predsedníctvom Slovenskej akadémie vied a riaditeľmi jednotlivých ústavov."

Pavol Šajgalík, predseda Slovenskej akadémie vied: „Tak to poviem diplomaticky, nečakal som, že by bolo potrebné nejakého mediátora medzi nami a teda ministerstvom školstva. Možno by stačilo vydať zmysluplné metodické pokyny.”

Publikované z monitoringu Slovakia Online s.r.o.

(MI)

 

Kľúčové slová:
Slovenská akadémia vied

Odbory vedy a techniky:
Iné

Tlač