Nebuď bábovka – neboj sa techniky. Študuj na STU

07. 10. 2014

logo STUOriginálne promovideo pripravila Slovenská technická univerzita.  Klip Nebuď bábovka ukazuje vtipné situácie, ktoré môžu nastať pri práci v labákoch na škole. Klip mieri najmä k stredoškolákom, ktorí sa rozhodujú, na ktorú vysokú školu si dajú prihlášku. STU ho aj preto predstaví  prvý raz práve dnes  návštevníkom  veľtrhu pomaturitného vzdelávania Akadémia – Vapac 2014 (v budove NTC).

V klipe učinkujú  študenti a pedagógovia STU v laboratóriach, kde aj skutočne realizujú svoj výskum.  Trebárs scéna so spálenými  nanodiamantami je z laborátoria, kde naozaj prebieha výskum nanotechnológií a vývoj nanodiamantov. Podobne aj v scénke s formulou, v ktorej „potrasie” elektrický prúd, učinkujú členovia AM tímu, ktorí každoročne práve v tomto laboratóriu stavajú novú formulu na aktuálnu pretekársku sezónu. Scénka so zmutovanými plesňami je z laboratória, kde sa pracuje s geneticky upravenými mikroorganizmami. Humorné scény sa v klipe striedajú so zábermi z pracovísk, ktoré potvrdzujú, že štúdium na STU je praktické, s dôrazom na vlastný výskum.

V klipe spievajú a  tancujú  členovia Vysokoškolského umeleckého súboru Technik STU. 

Režisérom a autorom textov je humorista Samo Trnka. Za kamerami stáli Tomáš Rybár a Jakub Seewald z Multimediálneho centra FEI STU.  Tvorcovia hudby sa inšpirovali piesňou Dumb ways to die, ktorú na youtube videli tisíce návštevníkov a ktorá sa stala inšpiráciou mnohých dalších úspešných videí.

Štúdium techniky a IT má budúcnosť. Mnohí študenti si však vyberajú „cestu ľahšieho odporu”. Odkaz v závere klipu je preto jasný – Neboj sa. Pridaj sa.  Neboj sa matematiky. Neboj sa „kockáčov”.  Mysli na svoju budúcnosť.

Absolventi Slovenskej technickej univerzity patria k najúspešnejším na trhu práce, majú najvyššie  nástupné platy, zakladajú inovatívne IT firmy, pravidelne víťazia v anketách o TOP manažerov roka. Nakoniec  –  aj prezident SR je absolventom STU… :-)

 LINK NA KLIP : https://www.youtube.com/watch?v=zWXCQpAs-U8&feature=youtu.be

LINK NA FILM O FILME: https://www.youtube.com/watch?v=mS6gNc0clbA&feature=youtu.be   

Andrea Settey Hajdúchová
manažérka pre komunikáciu

Slovenská technická univerzita
andrea.hajduchova@stuba.sk            

www.stuba.sk

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je modernou, výskumno-vzdelávacou inštitúciou. Podľa rebríčka ARRA je najlepšou univerzitou pre chemické technológie, počítačové a technické vedy.  STU je držiteľkou DS label a  ECTS label, čo je znak, že všetky študijné programy sú v súlade s európskym kreditovým systémom a sú uznávané v zahraničí. Ročne študuje na siedmych fakultách STU 17-tisíc študentov. Vzdelávanie vychádza z vlastného vedeckého výskumu a je orientované na potreby praxe. STU v roku 2013 riešila 212 projektov zmluvného výskumu pre priemyselnú prax a  471 výskumných projektov financovaných z grantov, z čoho bolo 23 projektov 7. rámcového programu Európskej únie.


Uverejnila: MI

Kľúčové slová:
vysoké školy, popularizácia vedy a techniky, vzdelávanie

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač