Návrh celoštátnej stratégie rodovej rovnosti

25. 11. 2014

logo Rozlasovej stanice Slovensko(21. 11. 2014; Rozhlasová stanica Slovensko; Správy; 08:00; por. 2/3; Martin Rajec / Rado Tomeš)

Rado Tomeš, moderátor: „Vláda schválila návrh celoštátnej stratégie rodovej rovnosti, aj s jej akčným plánom na roky 2014 až 2019. Podľa ministerstva práce dokument naštartuje sociálne zmeny v slovenskej spoločnosti a presadenie rovnosti do praxe. Šéf rezortu práce Ján Richter."


Ján Richter, minister práce (Smer‑SD): „Z tej stratégie musia vychádzať konkrétne legislatívne normy, ktoré sa napríklad týkajú otázok mladých rodín, zapájania matiek, ktoré majú záujem sa vrátiť do pracovného procesu. Tá stratégia je štandardný európsky materiál, v ničom sa nevylučuje."


Rado Tomeš: „Návrh stratégie pripomienkovali mnohé mimovládne organizácie, občianske združenia, vysoké školy, či Slovenská akadémia vied, ale i rôzne kresťanské inštitúcie a organizácie. Konferencia biskupov Slovenska po odsúhlasení návrhu dokumentu s akčným pánom vládnym kabinetom vyjadrila sklamanie. Podľa jej hovorcu Jozefa Kováčika považuje Konferencia biskupov vládne rozhodnutie za nesprávne."


Jozef Kováčik, hovorca Konferencie biskupov Slovenska: „Toto rozhodnutie nás motivuje k tomu, aby sme ešte intenzívnejšie svedčili o pravej dôstojnosti každej ľudskej osoby a skutočnej rovnosti medzi mužom a ženou."

 

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis relácie)

(MI)

 

 

Kľúčové slová:
sociálne vedy , ženy vo vede

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač