Pozvánka na Noc architektúry na FA STU

19. 02. 2014

Na Fakulte architektúry sa 20. februára 2014 už šiestykrát uskutoční Noc architektúry, aby ukázala práce študentov za posledný semester. „Back to basics” je hlavné heslo tohtoročnej noci a hovorí o jej návrate k pôvodnej myšlienke –  otvoriť školu a prezentovať práce nádejných architektov verejnosti. Priestory fakulty sa počas konania akcie premenia na galériu najzaujímavejších ateliérových prác, ktoré vznikli pod vedením pedagógov na pôde Fakulty architektúry v priebehu posledných piatich mesiacov.

Kvalitný vizuálny zážitok podporili organizátori už v decembri prednáškami „Ako sa to prezentuje”, na ktorej hostia Juraj Vaculík, Matúš Vallo a Martin Jenča vysvetlili študentom dôležitosť celkovej prezentácie pre úspech projektu.
Hlavná prednáška noci bude, v zmysle „back to basics”, hostiť troch významných absolventov bratislavskej architektonickej školy z jednej rodiny – Ilju Skočeka staršieho, Ilju Skočeka mladšieho a Martina Skočeka.

V rámci večera sa predstavia ďalšie zaujímavé projekty a iniciatívy z oblasti architektúry a umenia vo formáte tradičných 15 minútoviek. Premiéru bude mať aj nový video magazín MIES.SK –  premietanie videorozhovorov s architektami.

Celý večer bude sprevádzaný live hudobnou produkciou, o ktorú sa postarajú už dvorní DJs Bobsan a Emonoizboyz. Program sa o 22 hodine presunie do priestorov KC Dunaj na afterpárty, kde odohrajú koncerty kapela Elections In The Deaftown, skupina Dornkappel a spomenutí DJs.


Informácie nájdete  aj na stránke Slovenskej technickej univerzity

Zdroj a fotozdroj: Slovenská technická univerzita

(MI)

Kľúčové slová:
stavebné inžinierstvo

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač