SAV pripravila na tento rok sériu vedeckých kaviarní SAVinci

03. 02. 2014

Slovenská akadémia vied chce povedať verejnosti viac o svojej práci. Pripravila na tento rok seriál vedeckých kaviarní nazvaných SAVinci (s odkazom na skvelého umelca a vizionára Leonarda Da Vinciho).

Verejnosť bude mať príležitosť stretnúť sa s vedeckými osobnosťami pracujúcimi v SAV, ktoré na jej pôde dosiahli významné pracovné úspechy. Okrem nich bude však na stretnutiach možnosť hovoriť aj o vede všeobecnejšie. Na tento rok SAV pripravila deväť vedeckých kaviarní, na ktorých chce bližšie predstaviť zvyčajne jedného vedca, vždy z iného ústavu akadémie, pričom priestor by mali dostať všetky tri oddelenia vied.

Už v utorok 4. februára vám predstavíme Františka Simančíka z Ústavu materiálov a mechaniky strojov SAV. Ten bude rozprávať o úspechu zvanom penový hliník a predstaví aj ďalší projekt tohto ústavu, ktorému hovoria Dom snov. Ide o možnosť využívať prevratným spôsobom lacné, alternatívne zdroje energie pri bývaní. Reč však bude aj tom, prečo Slovensko vlastne vedu a vedcov potrebuje, o peniazoch pre túto sféru, úniku mozgov a šanci prilákať ich späť.

Prvá zo série deviatich vedeckých kaviarní SAVinci, ktoré bude moderovať Nora Gubková, bude 4. februára o 19.30 hod. v bratislavskom KC Dunaj, Nedbalova 3, 4. poschodie.
Vstup voľný.


Podujatie  nájdete aj na facebooku SAV: https://www.facebook.com/events/253923671451358/

Zdroj a fotozdroj: SAV

(MI)

Kľúčové slová:
popularizácia vedy a techniky, Slovenská akadémia vied

Tlač