Botanická záhrada UK privíta už dvadsiatu „Kaktusársku jar“

06. 06. 2014

Bratislava, 6. júna 2014: V Botanickej záhrade Univerzity Komenského v Bratislave (BZ UK) sa uskutoční od piatka 13. júna do nedele 15. júna 2014 tradičné podujatie organizované BZ UK a Klubom Nobilis Bratislava – „Kaktusárska jar“. Výstava predstaví návštevníkom širokú škálu takmer 600 druhov rastlín, kaktusov a sukulentov, ktoré odborníci vybrali spomedzi celkového počtu viac ako 3000 známych druhov.

Kaktusárska jar ponúkne aj druhý rozmer – medzinárodné sympózium, na ktorom kaktusári priblížia verejnosti svoje poznatky i zážitky z ciest za kaktusmi. Návštevníkov budú na ploche približne 40 m2 lákať kaktusy a sukulenty výnimočných tvarov tela, tŕňov či kvetov. Tiež sa tu budú môcť dozvedieť viac o náročnosti a podmienkach pestovania kaktusov (od mrazuvzdorných až po kaktusy trópov).

Medzinárodné sympózium a samotná výstava budú zaujímavými a hodnotnými prezentáciami nádherných druhov kaktusov a rastlín, medzi ktorými možno nájsť napríklad aj 55-ročný exemplár pochádzajúci zo stredného Mexika – Echinocactus grusonii,“ uviedol riaditeľ BZ UK RNDr. Jaroslav Bella.

kaktusKrajinami pôvodu vystavených kaktusov a iných sukulentných rastlín sú Kanada, Kalifornia, Texas, Arizona, Mexiko, Peru, Bolívia, Čile, Argentína, ale i Afrika. Výstava ponúkne laickej verejnosti informácie z prvej ruky a v predajnej časti si z prebytkov rastlín budú môcť vybrať začínajúci kaktusári i odborníci.

„O úspechu Kaktusárskej jari svedčí i to, že sa pravidelne koná už dve desaťročia. Verím, že i tento ročník nám ponúkne nové zaujímavé poznatky a predstaví posledné novinky zo sveta kaktusov a sukulentov,“ pozýva na podujatie rektor UK prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD.


Bližšie informácie:

PhDr. Andrea Földváryová
vedúca Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Univerzita Komenského v Bratislave
E-mail: andrea.foldvaryova@rec.uniba.sk
www.uniba.sk

www.facebook.com/Comenius.University

(MB)

Kľúčové slová:
výstavy, biologické vedy, vysoké školy

Odbory vedy a techniky:
Prírodné vedy

Tlač