RoboCup 2014

31. 07. 2014

RooCup 2014Slovenským tímom sa tento rok opäť darilo na Majstrovstvách sveta vo futbale robotov - RoboCup 2014, ktoré sa konali v João Pessoa v Brazílii. Úspešne reprezentovali Slovensko.Tím ULANY zo ZŠ Pusté Uľany, v zložení Samuel Synak a Jakub Augustín, pod vedením Ondreja Boreka sa umiestnil na 1. mieste v kategórii supertímov Lightweight Soccer Primary - futbal do 14 rokov. Toto družstvo získalo aj ďaľšie ocenenie - dostali diplom za najlepšie interview medzi všetkými účastníkmi v kategórii Primary, t.j. do 14 rokov. Komunikácia prebiehala medzi žiakmi a porotou bez účasti vedúceho v anglickom jazyku.

Podobne 1. miesto získal aj tím XLC Padawans v staršej kategórii supertímov Lightweight Soccer Secondary - futbal do 18 rokov zo ZŠ Tribečská Topoľčany - vedúci bol Rastislav Gaži.

Aj v kategórii tanec robotov do 18 rokov - Dance secondary sa tím Minions zo ZŠ a Gymnázia v Považskej Bystrici umiestnil na 3. mieste. Tím viedol Pavol Mičuch z 5.ZŠ Slovenských partizánov v Povážskej Bystrici.

Úspešne si počínal aj tím zložený zo žiakov Katolickej spojenej školy v Banskej Štiavnici a Gymnázia na Poštovej v Košiciach, ktorí získali 3. miesto v kategorii záchranár (Rescue CoSpace) a aj 3. miesto v kategórii supertímov Rescue CoSpace. Tímy viedli Angelika Hanesz a Jozef Siska.

Veľmi dobrý výsledok dosiahol aj tím Robocop (Adam Karabín pod vedením Mariána Žišku) ZŠ s MŠ Hradná Liptovský Hrádok v najobsadenejšej kategórii Rescue A Primary - Záchranár do 14 rokov 7. miesto z 29 tímov.

Prehľad tímov:

Názov tímu škola Category Kategória Učiteľ počet
Minions 5. ZŠ Považská Bystrica Dance Tanec robotov Pavol Mičúch 4
Robocop ZŠ Liptovský Hrádok Rescue A Primary Záchranár do 14 rokov Marián Žiška 2
Rio Team Gymnázium Liptovský Hrádok Rescue A Secondary Záchranár do 14 rokov Vladimir Veselý 3
Talentum 22. ZŠ Košice Rescue CoSpace Záchranár Angelika Haneszova 5
Robotic Team Liptov Gymnázium Liptovský Hrádok Rescue B Záchranár Vladimír Veselý 2
A-Team CZŠ Banská Štiavnica Rescue CoSpace Záchranár Jozef Šiška 2
Ulany ZŠ Pusté Úľany Lightweight Soccer Primary Futbal do 14 rokov Ondrej Borek 3
XLC Padawans ZŠ Tribečská Topoľčany Lightweight Soccer Secondary Futbal do 18 rokov Rastislav Gaži 3
XLC ZŠ Tribečská Topoľčany Open Soccer Futbal Rastislav Gaži 2
spolu: 26

 

Viac informácií o súťaži RoboCup 2014 nájdete na stránke: http://www.robocup2014.org/

Mgr. Andrea Danková Hlavný štátny radca Odbor medzinárodnej spolupráce a medzinárodných organizácií vo výskume a vývoji Sekcia vedy a techniky MŠVVaŠ SR

(AO)

Kľúčové slová:
elektrotechnika, automatizácia a riadiace systémy

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač