Menej je niekedy viac! Perte s rozumom!

01. 08. 2014

(31. 7. 2014; www.svet komunikacie.sk; Podujatia; A.I.S.E., SZZV)

Tlačová konferencia o projekte kompaktácie pracích práškov PREP-P3 (projekt efektívneho využívania zdrojov pre pracie prášky). – Slovenské združenie pre značkové výrobky a Medzinárodná asociácia pre pracie a čistiace prostriedky A.I.S.E. – 31. júl – Bratislava, Flow McROY Lounge.

Na európsky trh prichádza nová generácia kompaktných pracích prostriedkov. Výsledkom je ďalšie zníženie odporúčaného dávkovania na maximálne 75 g, resp. 115 ml na jedno pranie pri štandardne naplnenej práčke (normálne znečistené textílie pri praní v stredne tvrdej vode). Odteraz tak budeme pri nákupoch sledovať cenu za praciu dávku, pretože cena za kilogram alebo liter pracieho prostriedku môže byť zavádzajúca.

Využívanie nových vedeckých poznatkov a technológií pozitívne ovplyvní aj naše životné prostredie. Medziročne sa ušetrí 116 000 ton surovín, 8 300 ton obalových materiálov a 5 900 ciest nákladným vozidlom. Domácnosti pritom odbremenia o 8 kg nákupu než pred 15 rokmi, vyprodukujú menej odpadu a získajú viac voľného miesta.

Nové pracie prostriedky spoznáte vďaka nápisu Compact na ich obale, upozorneniu v piktograme na zmenu veľkosti pracej dávke, informácii o veľkosti pracej dávky ako aj informácii o počte pracích dávok v balení.

SK

A.I.S.E., SZZV

Zdroj: http://www.svet-komunikacie.sk/index.php?ID=13150

(MB)  

Tlač