Škola bez kried

04. 09. 2014

(3. 9. 2014; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19:00; por. 21/27; Martina Kašiarová, Jaroslav Zápala, Mária Chreneková Pietrová)

Jaroslav Zápala, moderátor: „Škola, v ktorej sa smie čmárať po stenách. Do takej by sa zrejme tešili všetky deti. Školáci zo Žiaru nad Hronom takú majú."

Mária Chreneková Pietrová, moderátorka: „Vďaka Nadácii televízie Markíza dostali namiesto klasických tabúľ špeciálny náter. Pozrite sa, ako to tam vyzerá."

Martina Kašiarová, redaktorka: „Prvý školský deň čakalo na žiakov zo žiarskej základnej školy prekvapenie – tabule, na ktoré si zvykli, boli preč."

Žiačka 1: „Nejaká tabuľa v stene."

Žiačka 2: „Stena."

Žiak 3: „Ja som si tiež myslel, že je to stena."

Marek Baláž, riaditeľ školy: „No ja sa na túto chytrú stenu veľmi teším. Verím tomu, že dokáže žiakov zaujať."

Martina Kašiarová: „V tejto základke vyhodili staré tabule a namiesto nich žiaci píšu na špeciálny náter fixkami. Napísané sa dá ľahko zotrieť, dá sa naň premietať, aj pripínať magnetkami. Unikátny projekt Škola bez kried dnes pokrstila ambasádorka projektu a tvár z markizáckych seriálov Karin Haydu. Tabule ju zaujali aj vďaka jej dcérke, ktorá po stenách čmára naozaj rada."

Karin Haydu: „Tento projekt má naozaj jedno veľké srdce, takisto, ako Nadácia Markíza má toto srdce vo svojom logu. Je to veľmi dobrá myšlienka, že predsa len tie deti vždy budú radšej po tých stenách kresliť ako po tom bielom papieri."

Milan Veselý, Nadácia ZSNP a Slovalco: „Sme ich utierali tými mokrými, musím povedať, nie veľmi príjemne zapáchajúcimi hubkami. A o toto tie deti prídu. Ale ja si myslím, že to vôbec nie je škoda."

Martina Kašiarová: „Moderné školy a vzdelávanie detí podporuje aj Nadácia televízie Markíza."

Lucia Tandlich, Nadácia televízie Markíza: „Tento projekt je veľmi zaujímavý práve tým, že je unikátny na Slovensku a podporuje nejakým spôsobom inovatívne metódy výučby."

Martina Kašiarová: „Rovnakým náterom sú upravené aj niektoré lavice v škole. Vlastníkom unikátneho patentu je tento muž. Záujem o moderné tabule je podľa neho takmer na celom svete."

Ronan Clark: "Používajú sa v Rakúsku, Slovinsku, veľmi populárne sú napríklad aj v Českej republike. A okrem Európy sú populárne aj na Blízkom východe, Saudskej Arábii, alebo Austrálii."

Martina Kašiarová: „Nadšenci tejto novinky teraz hovoria jedno   tabule aj u nás na Slovensku podporia tvorivosť žiakov a študentov, no a zlepšia aj ich vzťah s učiteľmi."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o. (prepis relácie)
(MB)

Kľúčové slová:
vzdelávanie

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač