Vieme čo jeme

19. 09. 2014

plagát Agrofilmu 2014

„Vieme čo jeme“ je film z produkcie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorý bude premietnutý počas slávnostného otvorenia jubilejného 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2014 v Nitre.

V pondelok 29. septembra 2014 sa začína festivalové premietanie pre verejnosť. Súčasťou slávnostného otváracieho  ceremoniálu festivalu vo Výskumnom ústave živočíšnej výroby v Lužiankach pri Nitre, ktorý patrí do NPPC, bude aj premietanie filmu, ktorý vznikol na objednávku MPaRV SR. Podľa organizátorov vystihuje myšlienku festivalu ukázať to najlepšie z nášho agrosektora v konfrontácii so svetovou konkurenciou.

Organizátori od vlani razia myšlienku, že nečakajú na divákov, ale vyrážajú za nimi. Diváci si preto počas týždňa od 29. 9. 2014 do 3. 10. 2014 môžu pozrieť filmy aj na univerzitách v Nitre a vo Zvolene či v nákupnom centre. Premietanie doplnia o ochutnávky slovenských potravín a diskusie, prečo sú slovenské potraviny lepšie. Nebudú chýbať ani interaktívne rozhovory s tými, ktorí v premietaných filmoch účinkujú a s odborníkmi na dané témy.

Zo 120 prihlásených filmov z 25 krajín, vybral festivalový výbor 39 snímkov do hlavnej súťaže. Dôležitým kritériom bola aj tematická blízkosť s agrosektorom, aby sa zachovala výnimočnosť festivalu. Medzinárodná porota vyberie a ocení tvorcov, pričom jeden z nich získa ako cenu aj živé prasiatko mangalice.

Program Medzinárodného filmového festivalu Agrofilm 2014 nájdete TU.

Zdroj:

Agrofilm 2014

Uverejnila: (BK)

Kľúčové slová:
poľnohospodárske vedy, lesníctvo a rybárstvo, popularizácia vedy a techniky

Odbory vedy a techniky:
Pôdohospodárske vedy

Európska pocta pre Agrofilm

Tlač