Vedecká cukráreň: Mobilné roboty okolo nás

12. 01. 2015

Srdečne vás pozývame do januárovej vedeckej cukrárne, kde sa návštevníci dozvedia zaujímavé informácie o mobilnej robotike, robotoch okolo nás a prečo sa v budúcnosti stanú bežnou súčasťou našich životov. Prednáška sa zameria na rôzne oblasti nasadenia robotov s bohatým ilustračným materiálom. Návštevníci sa taktiež dozvedia niečo navyše o ich vyhotovení a o základných pravidlách pri ich riadení.

Podujatie Bratislavská vedecká cukráreň sa uskutoční 20. januára 2015 o 9.00 hod. v budove CVTI SR. Prednášať bude doc. Ing. František Duchoň, PhD.

doc. Ing. František Duchoň, PhD.

 František DuchoňDizertačnú prácu na tému „Návrh algoritmov navigácie mobilného autonómneho robota“ obhájil v r. 2010 na  Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg a výskumný pracovník na Fakulte elektrotechniky a informatiky. Venuje sa problémom mobilnej robotiky a výrobným systémom.

Bratislavská vedecká cukráreň je spoločný projekt Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti, CVTI SR a občianskeho združenia Mladí vedci Slovenska.
Organizátori realizujú stretnutie žiakov a študentov s odborníkom raz mesačne v dopoludňajších hodinách v kongresovej sále Centra vedecko-technických informácií SR na 2. poschodí.

Spracovala: MI

Zdroj: Pozvánka

 

Kľúčové slová:
CVTI SR, popularizácia vedy a techniky

Tlač