A. Kiska hovoril o inováciách i v Tallinne

21. 10. 2015

(20. 10. 2015; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19:00; por. 19/25; Matúš Jaco, Janette Štefánková)

Janette Štefánková, moderátorka: „Prezident Andrej Kiska pokračuje v návšteve Estónska a Fínska. Na pôde estónskej akadémie vied diskutoval so svojím kolegom Toomasom Hendrikom Ilvesom. Jednou z hlavných tém bola podpora inovácií, na ktoré sa obaja prezidenti dlhodobo zameriavajú. Návštevu prezidenta priamo v Tallinne sledoval Matúš Jaco."

Matúš Jaco, redaktor: „Pozdravujem z Tallinnu do Bratislavy. Vyzerá to tak, že obaja prezidenti si mimoriadne sadli. Pri lúčení dnes estónsky prezident Toomas Hendrik Ilves niekoľkokrát zdôraznil, že je naozaj veľmi šťastný, že medzi európskymi lídrami opäť našiel ďalšieho človeka, ktorý zdieľa jeho názory a jeho pohľad na súčasnú politiku. Prezidenti sa dnes opäť stretli ráno na pôde tallinnského vedeckého parku, kde diskutovali o podpore startupov. Na cestu si Andrej Kiska zobral aj zástupcov organizácií zaoberajúcich sa rozvojom inovatívneho priemyslu, ale aj samotných inovátorov a startuperov, a to nielen zo súkromnej sféry, ale aj zo slovenských univerzít, či Slovenskej akadémie vied. Pre tých bude určite zaujímavá druhá časť cesty, ktorá začína už zajtra.

Prezident Kiska by mal vo fínskych Helsinkách otvoriť slovenský zastupiteľský úrad pre inovácie, no a tento úrad by mal fínskym investorom alebo prípadným záujemcom o investíciu ukazovať to, že aj na Slovensku je mnoho dobrých nápadov, ktoré by si zaslúžili ich pozornosť."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(AO)

Fotozdroj: Archív televíznej stanice STV 1

Kľúčové slová:
vedecké parky, inovácie

Odbory vedy a techniky:
Technické vedy

Tlač