Nudí vás veda?

01. 10. 2015

V pondelok odštartoval Bratislavský týždeň dobrovoľníctva. Jednou z organizácii, ktoré sa zapojili do aktivít je aj Asociácie pre mládež, vedu a techniku. Dobrovoľníci občianskeho združenia zavítali na Základnú školu Hubeného v Rači, kde sa postarali o popularizáciu vedy a techniky medzi deťmi.

(29.09.2015; Televízna stanica Bratislava; Metro dnes; 18.00; por. 5/12; Silvia Šeptáková/Rastislav Iliev)

Rastislav Iliev, moderátor: „Žijeme na takom mieste, aké si vytvoríme. V tomto duchu v pondelok odštartoval Bratislavský týždeň dobrovoľníctva. Jeho záber je naozaj široký. Dobrovoľníci dnes navštívili Základnú školu v Rači, aby deťom ukázali, že veda a technika vôbec nemusia byť nuda."

Silvia Šeptáková, redaktorka: „Jednou z organizácii, ktoré sa zapojili do dobrovoľníckeho týždňa v Bratislave, je aj Asociácie pre mládež, vedu a techniku. Dobrovoľníci občianskeho združenia zavítali na Základnú školu Hubeného v Rači, kde sa postarali o popularizáciu vedy a techniky medzi deťmi."

Dávid Richter, dobrovoľník: „Pre deti zo základnej školy sme si pripravili niekoľko netradičných pokusov, experimentov, ktoré si môžu spraviť aj doma pomocou voľne dostupných potravín a materiálov. Medzi mladými deťmi chceme vzbudiť záujem o vedu a techniku. Preto im takýmto hravým spôsobom prezentujeme rôzne pokusy, javy z oblasti prírodných alebo technických vied."

Mária Krajčírová, dobrovoľníčka: „Učila som ich, ako sa robí lávová lampa. To sme vlastne do pohárika plastového dali vodu, potom som tam dala potravinárske farbivo, aby sa to tak zafarbilo a potom som tam dala olej a vystúpil na povrch. A keď sme tam pridali šumienku, tak oxid uhličitý vyprchal a vznikla taká lávová lampa"

Žiačka ZŠ Hubeného 1: „Teraz sme pri druhom stánku a zistili sme napríklad ako sa vyrába tá lávová lampa."

Silvia Šeptáková: „Čo ťa tu tak zaujalo?"

Žiačka ZŠ Hubeného 2: „Asi to, ako sme vyrábali zubnú pastu pre slony."

Silvia Šeptáková: „Bratislavský týždeň dobrovoľníctva potrvá v celom kraji do 3. októbra. Vyvrcholí trhom dobrovoľníctva v Starej tržnici, kde bude aj diskusia o spolupráci aktivistov a samosprávy."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(AO)

Kľúčové slová:
popularizácia vedy a techniky

Tlač