Prezident SR označil školstvo za prioritu

13. 11. 2015

Prezident Andrej Kiska vidí budúcnosť krajiny v školstve. Na stretnutí so zástupcami odborového zväzu školstva vyzval, aby sa vzdelaniu a učiteľom vrátil rešpekt. Zdôraznil, že práve školstvo by sa malo stať predmetom najmä predvolebných diskusií. Vyzval kandidujúce strany, aby vo svojich programoch predstavili konkrétne záväzky v tejto oblasti.

Rozhlasová stanica Slovensko_logo(12. 11. 2015; Rozhlasová stanica Slovensko; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 07:00; por. 2/13; Laura Kellöová, Oľga Baková)

Oľga Baková, moderátorka: „Budúcnosť krajiny vidí Andrej Kiska v školstve. Prezident to povedal na stretnutí so zástupcami odborového zväzu školstva. Vyzval, aby sa vzdelaniu a učiteľom vrátil rešpekt."

Laura Kellöová, redaktorka: „Prezident Andrej Kiska zdôraznil, že práve školstvo by sa malo stať predmetom diskusií a to najmä predvolebných. Vyzval tak kandidujúce strany, aby vo svojich programoch predstavili konkrétne záväzky v tejto oblasti."

Andrej Kiska, prezident SR: „Aby potom, keď sa strany dostanú do vlády, aby tieto sľuby sme mohli od nich vyžadovať, aby sa naplnili."

Laura Kellöová: „Predseda školských odborárov Pavel Ondek zdôraznil, že témou školstva nie sú len platy zamestnancov, ale aj kvalita vyučovania, učebníc, vysokoškolského vzdelania a tiež kvalita vedy a výskumu. Jedno z riešení je podľa neho oprášiť významné projekty, ktoré sa nikdy neuskutočnili. Za nemenej dôležité považuje odstrániť chaos v organizácii školstva."

Pavel Ondek, predseda školských odborárov: „Aby školy a zamestnanci, ktorí pôsobia v slovenskom školstve a tých od materských škôl po vysoké školy je viac ako stoštyridsaťosemtisíc, mali jednu strechu a tou je ministerstvo školstva."

Laura Kellöová: „Minister školstva Juraj Draxler pre RTVS potvrdil, že sa nebráni diskusii o riadení všetkých pracovníkov jeho rezortom a takéto fungovanie si vie predstaviť."

Publikované z monitoringu STORIN, s. r. o.

(MB)

Odbory vedy a techniky:
Spoločenské vedy

Tlač