Slovenských archeológov čakajú v blízkej budúcnosti viaceré výskumy v zahraničí

18. 11. 2015

Slovenských archeológov čakajú v blízkej budúcnosti viaceré výskumy v zahraničí.

logo Rozhlasovej stanice Regina(13. 11. 2015; Rozhlasová stanica Regina; Regionálne správy z Bratislavy; 10:00; por. 5/5; Branislav Heldes)

Branislav Heldes, moderátor RTVS: „Slovenských archeológov čakajú v blízkej budúcnosti viaceré výskumy v zahraničí. Okrem spolupráce s vedcami v Európe by sa už v priebehu budúceho roka mohli rozbehnúť viaceré výskumné projekty v Ázii, aj Afrike. Podľa slov riaditeľa Archeologického ústavu SAV Mateja Ruttkaya, má dôjsť k podpisu zmluvy, na základe ktorej by sa mali predĺžiť dlhoročné výskumné práce v Kuvajte."

Matej Ruttkay, riaditeľ Archeologického ústavu SAV: „V tomto mesiaci by sme mali vlastne podpisovať zmluvu zase na ďalšie 5‑ročné obdobie výskumov. V tomto roku sme napríklad uzatvorili dohody o spoločných výskumných aktivitách s exotickejšími krajinami, tá trošku bližšie aj Kazachstan a tá trošku vzdialenejšia je Čína. Je v tejto chvíli vlastne tá zmluva už na spadnutie a vyzerá vcelku reálne ďalší projekt, ktorým by sme začali výskum v Severnom Sudáne."

Publikované v monitoringu STORIN, s. r. o.

 (MI)

Kľúčové slová:
historické vedy a archeológia

Odbory vedy a techniky:
Humanitné vedy

Tlač