Junior Internet

18. 02. 2015

logo Junior InternetPre žiakov základných a stredných škôl je opäť vyhlásená súťaž s názvom JUNIOR INTERNET. Je určená tým, ktorí sa zaujímajú o internet – avšak nie len o „surfovanie“. Tento rok pôjde už o fantastický 10. ročník zaujímavej a obľúbenej súťažnej konferencie na Slovensku!

Aj ty sa môžeš stať jedným z mladých internetových tvorcov! Zaujíma ťa tvorba stránok, blogov, grafiky, aplikácií či textov?

Prihlás sa do jednej zo siedmich súťažných kategórií Junior Internet so svojim projektom a ukáž čo je v tebe! Novinkou v roku 2015 je kategória JuniorBLOG, v ktorej sa hodnotí predovšetkým myšlienka, originalita a forma podania (napr. blogy, fotoblogy, videoblogy...).

So svojimi webovými projektmi sa môžete registrovať  do 20. 2. 2015 (23:59).

Finále súťaže Junior Internet sa už tradične uskutoční počas mesiaca knihy a internetu v dňoch 27. – 28. marca 2015 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Pre súťažný ročník JI 2015 sú vyhlásené nasledovné súťažné kategórie:

JuniorWEB – do kategórie môžete prihlasovať vlastné webové stránky, webové aplikácie, vlastné CMS umiestnené na internete, ktoré ste vyvinuli/naprogramovali.

JuniorBLOG (novinka) – do kategórie môžete prihlasovať vlastné blogy, fotoblogy, videoblogy, teda stránky/kanály, kde sa nachádza Váš jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
JuniorDESIGN – do kategórie môžete prihlasovať grafické návrhy webových stránok, aplikácií, plagátov, korporátny dizajn a akékoľvek iné elektronické grafické práce umiestnené na internete (raster/vektor/3D).
JuniorTEXT – do kategórie môžete prihlasovať texty na vyhlásenú tému “Kto vlastne som? Európan, Slovák alebo oboje?“. Slohový útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora.
JuniorERB – do kategórie môžete prihlasovať webové stránky, internetové služby a projekty umiestnené na internete so špecifickým obsahom. Kategória je určená službám pre mestá, obce, regióny, turistické miesta či štátnu a verejnú správu.
JuniorAPP – do kategórie môžete prihlasovať funkčné mobilné aplikácie pre tablety a smartfóny.
JuniorLEARN - do kategórie môžete prihlasovať nekomerčné webové stránky poskytujúce vzdelávací obsah, web určený pre výučbu s hodnoverným obsahom, tzv. e-learningové projekty.

 

 

 

 

 

 

 

Tlač