Osobnosti ocenené Krištáľovým krídlom na 18. ročníku podujatia

05. 02. 2015

logo stránky Krištáľové krídloDňa 1. februára 2015 si počas  nedeľného galavečera  na pódiu v Slovenského národného divadla prevzalo 12 osobností slovenskej vedy, medicíny, hospodárstva, umenia a športu, ocenenie, Krištáľové krídlo za rok 2014. Celkovo bolo nominovaných 32 osobností.

Ocenení v oblasti vedných odborov

ARCHITEKTÚRA – Štefan Polakovič
za originálnu rekonštrukciu panelového domu v Rimavskej Sobote a Loft v centre Bratislavy riešený ako otvorený priestor.

MEDICÍNA A VEDA – Juraj Pechan
autor podstatnej monografie Chirurgická liečba pre Crohnovu chorobu. Ako hlavný editor a spoluautor pripravil encyklopedické dielo Princípy chirurgie III, ktoré sumarizuje chirurgické poznatky a skúsenosti s využitím najnovších výskumov a posúva hranicu nášho medicínskeho poznania na svetovú úroveň.

PUBLICISTIKA A LITERATÚRA – Henrieta Moravčíková
za rozsiahlu monografiu popredného predstaviteľa medzivojnovej architektúry na Slovensku Friedricha Weinwurma. Interpretuje dielo architekta a osvetľuje dosiaľ neznáme skutočnosti súvisiace s jeho prácou.

Spoločnosť Krištáľové krídlo s. r. o. je umelecká a reklamná agentúra, ktorá je autorom a organizátorom projektov ako Krištáľové krídlo – oceňovanie najvýznamnejších osobností Slovenska, Krištáľová rallye – charitatívne podujatie, Krištáľový ples a mnoho ďaľších.

Hlavnou myšlienkou prestížneho ocenenia je prezentácia   výsledkov tvorivej práce najúspešnejších osobností našej krajiny. Zjednocuje ľudí, ktorí vzdávajú hold symbolom veľkosti ľudského ducha, umu a krásy. Je poklonou a odmenou za mimoriadne ľudské  výkony.

Osobnosti ocenené Krištáľovým krídlom na 18. ročníku podujatia

Prehľad všetkých ocenených

 Zdroj:

Krištáľové  krídlo

Fotografia: FB stránka Krištálové krídlo

 Spracovala: MI

Kľúčové slová:
ceny za vedu a techniku, osobnosti vedy

Tlač