Letná škola energetiky

25. 06. 2015

Letná škola energetikyV počte 20 vysokoškolákov bude mať tento rok príležitosť zažiť energetický týždeň prázdnin v krásnom prostredí Zámku Topoľčianky. Do 26. júna 2015 sa môžu bakalári a magistri, vrátane tých študujúcich v zahraničí, prihlásiť na Letnú školu energetiky. Tá sa bude konať od 26. júla do 2. augusta 2015 pod záštitou podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

Celkovo 20 najlepších spomedzi prihlásených študentov, ktorí zaujmú porotu zloženú z odborníkov motivačným listom a akademickými výsledkami, strávi týždeň v spoločnosti najzaujímavejších osobností slovenskej energetiky, navštívi verejnosti bežne neprístupné energetické zariadenia, absolvuje profesionálne tréningy a zažije kopec zábavy v príjemnom prostredí.

Podujatie organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci s partnermi – Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, spoločnosťou Auto-Impex a Slovenskou debatnou asociáciou. Mediálne podujatie podporuje EurActiv.sk a na programe sa budú podieľať aj Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Cieľom letnej školy energetiky, ktorá má ambíciu stať sa tradíciou, je motivovať mladých ľudí k štúdiu energetiky a k väčšiemu záujmu o témy s energetikou spojené. Zároveň je to platforma pre posilnenie vzájomných vzťahov medzi energetickými spoločnosťami, akademickou obcou, mimovládnymi organizáciami, médiami i odborníkmi a analytikmi práve v období, keď je téma energetiky vysoko zastúpená v európskej agende.

Lletná škola energetikymá motivovať mladých ľudí k štúdiu energetiky a k väčšiemu záujmu o témy s energetikou spojené. Zároveň je to platforma na posilnenie vzájomných vzťahov medzi energetickými spoločnosťami, akademickou obcou, mimovládnymi organizáciami, médiami i odborníkmi a analytikmi z oblasti energetiky.

Prvý ročník projektu Slovenských elektrární a partnerských spoločností, organizácií a inštitúcií, sa koná pod záštitou Maroša Šefčoviča, podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu.

Letná škola energetiky je týždeň (26. 7. – 2. 8. 2015) doslova nabitý energiou, počas ktorého bude mať 20 najlepších spomedzi prihlásených študentov jedinečnú možnosť:

  • diskutovať o energetických témach s najzaujímavejšími osobnosťami slovenskej energetiky
  • navštíviť energetické zariadenia, kam sa hocikto len tak ľahko nedostane
  • absolvovať profesionálne tréningy a zažiť kopec zábavy v príjemnom prostredí v Zámku Topoľčianky
  • náklady spojené s Letnou školou energetiky hradí organizátor spolu s partnermi
  • výnimočný talent môže získať stáž v Slovenských elektrárňach alebo v niektorej z partnerských inštitúcií Letnej školy energetiky

Prihlásiť sa na Letnú školu energetiky je možné len elektronicky – podaním prihlášky so všetkými prílohami najneskôr do 26. júna 2015. Prihlásiť sa môžeš tu.

Zdroje:

Letná škola energetiky

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Uverejnila: MI

Kľúčové slová:
vzdelávanie

Tlač